Mladá Boleslav udolala Plzeň a je v extralize druhá. Gulaš překonal plzeňský rekord v počtu bodů

Hokejisté Mladé Boleslavi udolali v dohrávce 45. kola extraligy Plzeň 3:1 a posunuli se před Západočechy na druhé místo tabulky. Vítězný gól vstřelil ve 32. minutě David Šťastný, na dvou brankách se podílel Martin Ševc. Kapitán hostů Milan Gulaš si připsal asistenci a má na kontě 69 kanadských bodů, což je nový klubový rekord.

Mladá Boleslav Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zleva autor druhého gólu David Šťastný a Radim Zohorna z Mladé Boleslavi se radují | Zdroj: ČTK

Domácí začali ve velké stylu a plzeňský brankář Frodl byl od začátku v permanenci. Poprvé ale kapituloval až v 8. minutě, kdy jej pět sekund před koncem úvodní přesilové hry překonal pohotově dorážející obránce Hrbas.

‚Chci se podílet na vrácení Dynama tam, kam patří.‘ Vondrka podepsal v Pardubicích novou roční smlouvu

Až poté se ke slovu dostali i Západočeši. Gólman Peters si ale poradil s šancemi Zdráhala i Poura, na druhé straně se do slibné příležitosti dostal Najman. Místo střely ale volil ještě přihrávku.

I hosté se nakonec poprvé prosadili v přesilové hře. Ve 25. minutě fauloval v útočném pásmu Zbořil a Straka jeho nedovolený zákrok po osmi sekundách pohotovou dorážkou potrestal.

Středočeši si vzali vedení zpět po uplynutí poloviny zápasu. Ve 32. minutě skončila Ševcova střela jen na tyči, ale o několik sekund později nahrál kapitán domácích zcela volnému Šťastnému, který pohotově trefil odkrytou branku.

Ve 41. minutě byl blízko vyrovnání Mertl, Peterse ale nepřekonal. Domácí mohl uklidnit v polovině třetí části Ševc, jenže trefil opět jen horní tyč. Bruslaře to nemuselo mrzet, jejich výhru potvrdil při power play Kašpar.

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Hrbas (Ševc, Skalický), 32. D. Šťastný (Ševc, R. Zohorna), 59. L. Kašpar (Lunter, Dlapa) - 25. P. Straka (Čerešňák, Gulaš). Rozhodčí: Šír, Pražák - Ganger, Klouček. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Diváci: 3778.
Mladá Boleslav: Peters - Hrdinka, Ševc, Pláněk, Dlapa, Fillman, Hrbas, Bernad - Klepiš, A. Zbořil, Skalický - D. Šťastný, Jeglič, R. Zohorna - L. Kašpar, Bičevskis, Lunter - P. Kousal, O. Najman, Flynn. Trenéři: Rulík a Patera.
Plzeň: D. Frodl - Čerešňák, Budík, L. Kaňák, Jánošík, Vráblík, Jank, Pulpán - Gulaš, Mertl, P. Zdráhal - Rob, V. Němec, Kantner - Pour, Kodýtek, P. Straka - M. Heřman, Kolda, Vracovský. Trenér: Čihák.