O vítězství Sparty v Boleslavi 1:0 po nájezdech rozhodl Řepík. Kladno otočilo zápas s Pardubicemi

Hokejisté Sparty vyhráli v 21. kole extraligy v Mladé Boleslavi 1:0 po samostatných nájezdech a zvítězili pošesté za sebou. Ve vzájemných duelech s Bruslařským klubem se radovali ze čtvrté výhry za sebou. V rozstřelu rozhodl kapitán Pražanů Michal Řepík. Kladno v souboji s Pardubicemi prohrávalo již 0:2, konečný výsledek zápasu dvou týmu ze spodní části tabulky nakonec dopadl poměrem 3:2 pro Rytíře.

Mladá Boleslav (Aktualizováno: 19:27 24. 11. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radost kladenského Jakuba Strnada

Radost kladenského Jakuba Strnada | Zdroj: ČTK

Utkání předcházel slavnostní ceremoniál, při kterém se domácí rozloučili s bývalým obráncem Janem Hanzlíkem. Sedmatřicetiletý rodák z Mladé Boleslavi, který se Spartou při dlouholetém působení v Praže získal tři mistrovské tituly, ukončil po uplynulé sezoně kariéru.

Do první šance se dostal ve druhé minutě hostující Pech, ale Krošelj zasáhl betonem. Na druhé straně měli možnosti Ševc a Flynn. Domácí gólman ale vzápětí musel krýt Kudrnovu možnost. Postupně se na ledě ale odehrával především tuhý boj a šancí ubylo. Až ve 14. minutě nabídl Jeglič v přečíslení puk Ciencialovi, ale ten minul.

Hokejisté Komety Brno utnuli sérii extraligových porážek. Boleslav si poradila s Litvínovem a je třetí

V úvodu druhé části přečkali domácí Ševcův trest a ve 25. minutě sami byli při Řepíkově vyloučení blízko branky. Šťastný zamířil do horní tyče. Hned po návratu s trestné lavice sice překonal Krošelje po objetí branky Řepík, ale po trenérské výzvě domácích sudí Pešina s Pražákem gól neuznali pro Pechovo nedovolené bránění brankáři.

Mladá Boleslav se ubránila i při Jegličově trestu a v polovině utkání mohl otevřít skóre po spolupráci s Vondrkou Cienciala, ale ztroskotal na Machovském. V 37. minutě se prosadil individuálně Klepiš, ale sparťanský gólman byl opět neprůstřelný. Před druhou pauzou při Zbořilově trestu nestihl zakončit kombinaci před odkrytou brankou Rousek.

Ve třetí třetině měli domácí převahu, ale Sparta se úspěšně bránila. V 50. minutě při trestu Dvořáčka vystřelil Buchtele puk do hlediště a hosté odolali i 100 vteřin v oslabení tří proti pěti. Krošelj si s pokusy Pražanů také poradil a duel dospěl do prodloužení. Ani pětiminutové nastavení nerozhodlo a v rozstřelu se jako jediný z deseti exekutorů prosadil ve třetí sérii Řepík.

Třinec - Karlovy Vary 1:6

Hokejisté Karlových Varů pokazili debut v nejvyšší soutěži sedmnáctiletému brankáři Nickovi Malíkovi. Energie získala klíčový náskok v rozmezí 32. až 37. minuty, během kterých odskočila i díky dvěma trefám Tomáše Vondráčka z 1:1 na 4:1. Energie, která v předchozím zápase vyhrála 7:2 v Brně, porazila Oceláře téměř po čtyřech letech a sérii deseti proher.

Vítkovice - Plzeň 0:5

Výhru hostí řídil útočník Jaroslav Kracík, který proti ostravskému celku skóroval hned třikrát. Čtvrté čisté konto v sezoně si připsal brankář Dominik Frodl. Zlomení Ostravané nedokázali skórovat a podruhé za sebou prohráli. Naopak Plzeň po dvou porážkách v nejvyšší soutěži po vítězství 5:0 opět naplno bodovala. Na ledě Vítkovic vyhrála po více než roce.

Kladno - Pardubice 3:2

Dynamo vedlo 2:0, ale nakonec na body nedosáhlo a dál uzavírá tabulku. Rytíři dovršili obrat ve třetí třetině, kdy nejprve vyrovnal Jakub Strnad a tři minuty po něm rozhodl obránce Brady Austin. Domácí si připsali tři úspěch z posledních čtyř zápasů, Pardubice prohrály počtvrté za sebou.

Hradec Králové - Litvínov 6:2

Hokejisté Hradce Králové utnuli sérii pěti porážek. Severočeši si naopak pátý nezdar za sebou připsali. Rozhodující náskok si domácí vypracovali ve druhé třetině, ve které postupně zvyšovali až na 4:0. Hostům se podařilo snížit na 4:2, ale v závěru ještě dvakrát inkasovali.

Olomouc - Liberec 1:3

Zápas, který vypadal, že dospěje do prodloužení, rozhodl v poslední minutě liberecký útočník Lukáš Krenželok. Na konečných 3:1 do prázdné brány ještě uzavřel Petr Jelínek. Bílí Tygři vyhráli posedmé v řadě, jejich brankář Dominik Hrachovina si drží stoprocentní bilanci čtyř vítězství ve čtyřech utkáních.

BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha 0:1 po sam. nájezdech
Rozhodující sam. nájezd Řepík. Rozhodčí: Pešina, Pražák - Pešek, Malý. Vyloučení: 4:4. Diváci: 3912.
Mladá Boleslav: Krošelj - Ševc, Hrbas, Dlapa, Pláněk, Bernad, Fillman, Kurka - D. Šťastný, Bičevskis, Klepiš - Vondrka, A. Zbořil, Skalický - J. Stránský, Jeglič, Cienciala - P. Kousal, Najman, Flynn. Trenéři: Rulík a Patera.
Sparta Praha: Machovský - Blain, Kalina, Jurčina, T. Dvořák, Košťálek, Polášek, Piskáček - Řepík, Tomášek, Smejkal - Říčka, Sukeľ, A. Kudrna - Forman, Pech, Buchtele - Dvořáček, Rousek, Pšenička. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.

HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 1:6 (1:1, 0:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 11. Zahradníček (M. Stránský, O. Kovařčík) - 11. Koblasa (Skuhravý, V. Polák), 32. Gríger (T. Rachůnek), 37. Vondráček (Kohout), 37. Vondráček (Graňák, Skuhravý), 48. T. Kubalík (Raška, Kohout), 57. T. Mikúš (O. Beránek, V. Polák). Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Jindra, Zíka. Vyloučení: 3:2, navíc Marcinko (Třinec) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 5008.
Třinec: Malík - Kundrátek, Gernát, M. Doudera, Zahradníček, D. Musil, Galvinš - O. Kovařčík, M. Kovařčík, M. Stránský - Hrňa, Marcinko, Dravecký - Martynek, Polanský, Adamský - Chmielewski, Hladonik, Hrehorčák - Kofroň. Trenéři: Varaďa, Zadina a Raszka.
Karlovy Vary: F. Novotný - Stříteský, Šenkeřík, Plutnar, Graňák, Eminger, M. Rohan, Mikyska - Flek, Gríger, T. Rachůnek - O. Beránek, T. Mikúš, V. Polák - T. Kubalík, Raška, Kohout - Vondráček, Skuhravý, Koblasa. Trenéři: Pešout a Mariška.

HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň 0:5 (0:2, 0:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 4. Kodýtek (Čerešňák, Budík), 20. Kracík (Gulaš, Kantner), 46. Gulaš (Kantner, Mertl), 51. Kracík (V. Němec, Rob), 55. Kracík (V. Němec). Rozhodčí: Jeřábek, Kika - Gebauer, Lederer. Vyloučení: Využití: Diváci: 5153.
Vítkovice: M. Svoboda - Kvasnička, Šidlík, Bodák, Trška, D. Krenželok, Výtisk, Gregorc - Schleiss, Roman, Bukarts - P. Zdráhal, Š. Stránský, Lakatoš - Razgals, Mallet, Dej - Guman, Werbik, Baláž. Trenéři: Petr a Trnka.
Plzeň: D. Frodl - Čerešňák, Budík, Vráblík, Jank, Kaňák, Moravčík - Gulaš, Mertl, Kantner - Rob, Kracík, V. Němec - Eberle, Kodýtek, P. Straka - R. Vlach, Kolda. Trenéři: Čihák, Jiří Hanzlík a J. Špaček.

Rytíři Kladno - HC Dynamo Pardubice 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 28. Bílek (Réway, Barinka), 45. J. Strnad (Réway, Nash), 48. Austin (Nash) - 14. Tybor (Mandát, R. Kousal), 26. R. Kousal (Tybor, Eklund). Rozhodčí: Hodek, Bejček - J. Frodl, Komárek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 4892.
Kladno: Godla - Nash, Austin, Romančík, Kehar, Zelingr, Barinka - Jágr, Stach, Zikmund - Bílek, Machač, Réway - Redlich, Melka, J. Strnad - Hajný, T. Kaut, O'Donnell. Trenéři: D. Čermák, Lidický a Kregl.
Pardubice: Kacetl - Holland, Eklund, T. Voráček, J. Kolář, J. Zdráhal, J. Mikuš - Tybor, R. Kousal, Mandát - D. Kindl, T. Knotek, M. Látal - Machala, Harju, Kusý - Matýs, Pochobradský, Blümel - od 21. navíc Beran. Trenéři: Bělohlav, Janecký a Čáslava.

Mountfield Hradec Králové - HC Verva Litvínov 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 12. R. Pilař (R. Pavlík, Dragoun), 21. Smoleňák (Zámorský, Dragoun), 32. Cingel, 34. M. Chalupa (Zámorský), 59. Vincour, 60. Rákos (Smoleňák) - 40. F. Lukeš (T. Pavelka, V. Hübl), 53. V. Hübl (Trávníček). Rozhodčí: Hejduk, M. Sýkora - Gerát, Hynek. Vyloučení: 7:7, navíc Vopelka - Jánošík 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4376.
Hradec Králové: Mazanec - Zámorský, Linhart, F. Pavlík, Šalda, Nedomlel, Rosandič, R. Pilař - Vincour, Rákos, Červený - Smoleňák, Cingel, M. Chalupa - Jergl, Koukal, Perret - Vopelka, Dragoun, R. Pavlík. Trenéři: V. Růžička, T. Martinec, Krátoška a P. Svoboda.
Litvínov: Honzík - Jánošík, L. Doudera, Baránek, Ščotka, Kudla, T. Pavelka - Mahbod, V. Hübl, F. Lukeš - Petružálek, M. Hanzl, Jarůšek - Myšák, J. Mikúš, Kašpar - Válek, Gerhát, Trávníček - Zygmunt. Trenéři: Šlégr, Kotrla a Skuhrovec.

HC Olomouc - Bílí Tygři Liberec 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 22. Škůrek (Irgl, P. Musil) - 13. Lenc (Marosz, Filippi), 60. L. Krenželok (Graborenko, L. Hudáček), 60. P. Jelínek. Rozhodčí: Šír, Ganger - Kubičík, Klouček. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 3867.
Olomouc: Lukáš - Ondrušek, Jaroměřský, Švrček, Valenta, Vyrůbalík, Dujsík, Škůrek - Strapáč, Kolouch, Irgl - Burian, Nahodil, Klimek - Olesz, J. Knotek, Tomeček - P. Musil, Handl, Skladaný. Trenéři: Moták a Tomajko.
Liberec: Hrachovina - Knot, Šmíd, Graborenko, Derner, Kolmann, Hanousek - Birner, L. Hudáček, Ordoš - Lenc, Filippi, Marosz - Zachar, P. Jelínek, L. Krenželok - Rychlovský, A. Musil, J. Vlach. Trenéři: Augusta a J. Kudrna.

jgr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít