Hokejisté Mladé Boleslavi porazili Vítkovice 6:3 a v tabulce se posunuli na čtvrtou příčku

Hokejisté Mladé Boleslavi porazili v předehrávaném utkání 36. kola extraligy Vítkovice 6:3 a posunuli se na čtvrté místo tabulky. Na páté výhře Středočechů nad ostravským týmem v řadě se dvěma góly podílel útočník Pavel Kousal. Vítkovice, které v sobotu zakončily sérii sedmi utkání na kluzištích soupeřů, zůstaly dvanácté.

Mladá Boleslav Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zleva Maris Bičevskis, Michal Vondrka a autor pátého gólu Mário Lunter z Mladé Boleslavi | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

Hosté se dostali v 6. minutě zásluhou Tršky do vedení, ale domácí měli v první třetině více ze hry a svou střeleckou převahu potvrdili i góly. Flynn ještě trefil tyč, v 10. minutě už Zohorna po spolupráci s Jegličem a ukázkovém vyřešení přečíslení dva na jednoho vyrovnal.

Nová posila Třince zazářila hattrickem, Plzeň vyloupila Kladno a Sparta slaví páté vítězství v řadě

Do vedení Středočechům pomohla úvodní přesilová hra. Výtisk zastavil Vondrkovu šanci jen za cenu faulu a Hrbas v následné početní výhodě překonal Svobodu podruhé.

Poté domácí nepotrestali čtyři fauly soupeře, nevyžili přesilovku čtyři na tři ani krátkou pět na tři. Velkou zásluhu na tom měl dobře chytající Svoboda. Ve 30. minutě sice zvýšil Kousal na 3:1, z vedení se však Mladá Boleslav radovala jen krátce.

Ve 32. minutě byl za faul v útočném pásmu vyloučen Klepiš, o devět sekund později k němu na trestnou lavici usedl za zdržování Kousal a hosté toho využili. Přesilovku pět na tři využil rychle Veselý. V pokračující klasické početní výhodě prostřelil Peterse, který chytal poprvé od příchodu z Liberce od začátku utkání.

Na začátku třetí třetiny mohl vrátit domácím vedení Jeglič, v samostatném nájezdu ale Svobodu nepřekonal. Ve 42. minutě zůstal před vítkovickým brankářem sám Bičevskis a tentokrát již puk mezi Svobodovy betony protlačil. Když poté přidali další branky Lunter a Kousal, nebylo o výhře Mladé Boleslavi pochyb.