Hokejisté Hradce Králové porazili Olomouc 1:0. Jediným gólem rozhodl Paulovič

Hokejisté Mountfieldu Hradec Králové porazili v dohrávce 30. kole hokejové extraligy Olomouc. Zápas byl dlouho bez branek. Jediný gól vstřelil v závěrečné třetině slovenský útočník Matej Paulovič.

Hradec Králové Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Momentka ze zápasu Hradce Králové a Olomouce

Momentka ze zápasu Hradce Králové a Olomouce | Foto: Josef Vostárek | Zdroj: ČTK

V posledním zápase 30. kola hokejové extraligy na sebe narazily týmy Hradce Králové a Olomouce. Zatímco domácí Mountfield Hradec Králové prohrál z posledních pěti zápasů jen jednou, olomoučtí plánovali přerušit šňůru tří prohraných zápasů v řadě.

Do zápasu vstoupili lépe hokejisté Hradce. Oskars Cibulskis ale ve slibné šanci trefil jen bránícího Jana Švrčka.

Ve 13. minutě už hradečtí kotouč do branky dostali, podle rozhodčího si ale Radek Smoleňák pomohl vysokou holí a gól tak nebyl uznán.

V 17. minutě se vyznamenal slovenský brankář ve službách Olomouce Branislav Kondrád, když pokryl hned tři střely hradeckých hokejistů.

V závěru třetiny zahrozili také hosté, brankář Jaroslav Pavelka byl ale pozorný.

🚨 #MHKvOLO: GÓL! Na první přesnou trefu jsme si museli počkat až do 50. minuty, kdy konečně prostřelil Konráda Matej #Paulovič!
💞 mountfieldhk.cz/skorujpro

17:15 – 29. 12. 2018

1 6

Druhá třetina začala šancí hradeckého Filipa Pavlíka. Jeho střelu ale zastavil skvěle chytající Kondrád.

Ten se znovu předvedl ve 26. minutě, když reflexivně vyrazil puk, který na jeho branku vyslal z mezikruží Radovan Pavlík.

Ve 30. a 31. minutě se do šancí po delší době dostali také hokejisté Olomouce. V obou pokusech ale narazili na brankáře Pavelku, který jejich pokusy zastavil.

Utkání bylo i nadále především v režii výborně chytajících brankářů. První branky se diváci na zimním stadionu v Hradci Králové dočkali až v 10. minutě závěrečné třetiny.

Hradecký Lukáš Cingel skvěle zapracoval za brankou a našel volného Mateje Pauloviče, který střelou pod horní tyč vstřelil první branku zápasu.

Olomoučtí to v závěru zkoušeli bez brankáře v šesti hráčích v poli. Ani to jim ale k vyrovnání nepomohlo. Mountfield Hradec Králové tak porazil Olomouc 1:0.

„Byl to vyrovnaný zápas. Připravovali jsme se na to, že to nebude nic jednoduchého. Olomouc hraje velmi dobře, má takový kompaktní, soudržný tým. Výborně jim chytá brankář Konrád. Takže si vítězství vážíme, nebylo to vůbec jednoduché. Byl to boj až do poslední minuty a my jsme rádi za vítězství,“ hodnotil utkání hradecký trenér Tomáš Martinec.

Tipsport extraliga 2018/19 (PLATNÉ K 29. 12. 2018)