Vítězná série třineckých Ocelářů skončila v Hradci, Boleslav zvítězila ve Vítkovicích

Královéhradečtí hokejisté ukončili 10zápasovou vítěznou sérii Třince, který na domácím ledě porazili 4:2, Oceláři ale stále vedou tabulku. Ve druhém zápase úterního programu porazila Mladá Boleslav po šesti zápasech Vítkovice.

Hradec Králové, Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Dragoun ukončil třineckou sérii dvěma góly

Michal Dragoun ukončil třineckou sérii dvěma góly | Foto: David Taneček | Zdroj: ČTK

Mountfield HK – HC Oceláři Třinec 4:2

Oceláři v extralize vyhrávali nepřetržitě od konce října. Díky deseti vítězstvím v řadě se dostali do čela soutěže a vybudovali si náskok, série ale po deseti výhrách skončila v Hradci Králové. Domácí zvítězili 4:2.

Záplava plyšáků na ledě. V zámořské AHL vybírali hračky na charitu, padl nový světový rekord

Třinec přitom na východě Čech vedl už po minutě hry, když otevřel skóre Guntis Galvinš. Lotyš sice trefil jen padajícího obránce domácích, ale puk z výšky zapadl za překvapeného gólmana Maxwella.

Za domácí vyrovnal hned ve čtvrté minutě po samostatném úniku Michal Dragoun a v polovině první třetiny Hradec dokonce vedl po dorážce Tomáše Vincoura.

V polovině 13. minuty se znovu prosadili Oceláři, když chybu Vincoura využil Erik Hrňa, v tu chvíli ale gólové hody skončily, stav 2:2 vydržel téměř dalších 40 minut.

Lvi sice měli střeleckou převahu, ale prosadili se až v polovině třetí třetiny. Zápas rozhodli dvěma góly během 34 sekund Michal Dragoun a Dominik Graňák. Hradec se díky výhře dostal na druhé místo extraligy, pět bodů za vedoucí Třinec.

HC Vítkovice Ridera – BK Mladá Boleslav 2:3

Hokejisté Mladé Boleslavi protrhli v předehrávce 42. kola sérii šesti porážek od Vítkovic. V Ostravě vyhráli 3:2 a svého soupeře porazili v extralize poprvé od loňského února.

Ačkoli v první třetině v Ostravě vládli středočeští Bruslaři, vedení v zápase se po jeho polovině ujaly domácí Vítkovice. První branku zápasu vstřelil na konci 32. minuty v přesilovce Jan Schleiss, vedení Rideře ale vydržel ani ne půl minuty, když ranou nad vyrážečku brankáře Bartošáka srovnal David Šťastný.

Ostravané i podruhé vedli díky přesilovce, kterou chvíli před druhou pauzou využil Patrik Zdráhal, hosté po necelých pěti minutách závěrečné části hry vyrovnali také v početní výhodě tečí Pavla Musila.

Za stavu 2:2 se schylovalo k prodloužení, jenže Vítkovice si ve druhém zápase v řadě nepohlídaly závěr. Vítězný gól Mladé Boleslavi vstřelil v přesilové hře 31 sekund před koncem Michal Vondrka. Bruslaři se díky třem bodům dotáhli na 11. Karlovy Vary, hokejisté Vítkovic jsou v tabulce pátí.

#bkboleslav ve třetí třetině otočil díky Musilovi a Vondrkovi a veze z domovského stánku @HC VÍTKOVICE RIDERA tři body. #VITvMBL

19:23 – 04. 12. 2018

1

Předehrávka 31. kola hokejové extraligy:
Mountfield Hradec Králové - HC Oceláři Třinec 4:2 (2:2, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 4. Dragoun (Zámorský), 10. Vincour (R. Pavlík, Dragoun), 52. Dragoun (M. Chalupa), 52. Graňák (Bičevskis) - 1. Galvinš (Polanský, Adamský), 13. Hrňa. Rozhodčí: Hejduk, Hribik - Kis, V. Hanzlík. Vyloučení: 5:6, navíc Kukumberg - Roth oba 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4207.

Předehrávka 42. kola hokejové extraligy:
HC Vítkovice Ridera - BK Mladá Boleslav 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 32. Schleiss (Tybor, O. Roman), 40. P. Zdráhal (D. Květoň, Bartošák) - 33. D. Šťastný (P. Musil), 45. P. Musil (Pláněk, T. Knotek), 60. Vondrka (Pláněk, Skalický). Rozhodčí: Kika, Pešina - Bryška, Lučan. Využití: 5:4. Vyloučení: 2:2. Diváci: 3339.

Tipsport extraliga 2018/19 (PLATNÉ K 4. 12. 2018)