Spartě se další obrat nepovedl. Vítkovice v Praze vyhrály 4:1

Hokejisté Vítkovic se v dohrávce 15. kola extraligy posunuli na páté místo tabulky. Ostravané vezou tři body z pražské Libně za vítězství nad Spartou 4:1.

Praha (Aktualizováno: 20:58 31. 10. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítkovice vezou z Prahy 3 extraligové body

Vítkovice vezou z Prahy 3 extraligové body | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

Sparta mohla navýšit náskok v čele extraliga na 6 bodů před trojicí Liberec, Brno a Hradec Králové. Po domácí porážce od Vítkovice ale jejich výhoda oproti pronásledovatelům zůstala tříbodová. Oproti Bílým Tygrům a Kometě mají navíc sparťané odehráno o dva zápasy víc. Naopak Vítkovice po čtvrtém vítězství venku okupují 4. místo. Spartu letos porazily i ve druhém zápase, tentokrát 4:1.

V reprezentaci převažují hokejisté hrající v Evropě. ‚Uvidíme, jakou vytvoří konkurenci,‘ říká Říha

Sparta sice do zápasu vstoupila aktivněji, ale do vedení šli po necelých dvou minutách hosté. Po fatální chybě domácí obrany s k puku dostal Baranka a připravil jasnou pozici Ondřej Romanovi.

Po přestávce sice vyrovnal odrazem o beton gólmana Bartošáka Lukáš Pech, jenže ve 34. minutě vstřelil vítězný gól Ondřej Roman, jehož střela propadla Machovskému výstrojí.

Sparťanům se sice v posledních dvou zápasech povedly ve třetí třetině velké obraty v Liberci a Hradci Králové, jenže Vítkovice si vedení pohlídaly. Třetí branku vstřelil 12 minut před koncem Radoslav Tybor a definitivní podobu skóre dal zakončením do prázdné branky při sparťanské zvýrazněné přesilovce Roman Sturcz.

VÝBORNÁ PRÁCE! Vítkovice suverénním a sebevědomým způsobem srazily vedoucí Spartu na jejím ledě! #SPAvVIT 1:4 #TELH

20:53 – 31. 10. 2018

1 11

Dohrávka 15. kola hokejové extraligy:
HC Sparta Praha - HC Vítkovice Ridera 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 25. Pech (Jarůšek) - 2. O. Roman (Baranka), 34. O. Roman, 49. Tybor (T. Černý, Šidlík), 56. Szturc. Rozhodčí: Jeřábek, Pešina - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 5:6, navíc Košťálek - D. Květoň 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 7132.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít