Úspěšné dohrávky. Třinec a Vítkovice se po výhrách dotáhly na čelo extraligy

Na prvních třech místech hokejové extraligy jsou týmy se 37 body. Na špici se v dohrávkách 18 kola dotáhli hokejisté Třince a Vítkovic, kteří porazili Hradec Králové, respektive Olomouc.

Třinec, Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Třinečtí hokejisté se dotáhli na čelo extraligy

Třinečtí hokejisté se dotáhli na čelo extraligy | Foto: Jaroslav Ožana | Zdroj: ČTK

Oceláři Třinec – Mountfield HK 3:1

Oceláři potvrdili výtečnou formu posledních týdnů, proti Hradci Králové vyhráli už šestý zápas v řadě a v extraligové tabulce mají 37 bodů, stejně jako vedoucí Liberec.

‚Jsem nezaměstnaný, nemůžou mi nic říct.‘ Plekanec trénuje na Kladně, z nabídek si vybere do týdne

Rychlé vedení zajistil domácímu týmu obránce Milan Doudera. Útočnou akci rozjel už minutu a půl od úvodního buly u vlastní branky s Ethanem Werekem, po chyckém přechodu středního pásma se na modré čáry odhodlal ke střele a trefil prostor pod vyrážečkou hradeckého gólmana Pavelky.

Čisté konto dlouho nevydržel ani jubilant Šimon Hrubec, který v extralize chytal 300. utkání. Na konci šesté minuty Oceláři ztratili puk při vlastní přesilovce a Daniel Rákos s Michalem Dragounem najednou byli sami před domácím gólmanem. Rákos nesobecky připravil Dragounovi lehkou pozici před prázdnou brankou a bylo vyrovnáno.

I přes šance na obou stranách a několik přesilovek se na další gól muselo čekat až do druhé třetiny. Rozhodující okamžik přichystala čtvrtá útočná formace Ocelářů, když Ciencala našel Ondřeje Kovarčíka, který i s trochou štěstí dal svůj první gól v sezoně.

Mountfield měl šance na vyrovnání, navrátilec ze Švýcarska Radek Smoleňák dokonce puk dostal do branky, ale rozhodčí mu gól neuznali kvůli ofsajdu, Graňákovu přesilovkou šanci zase zneškodnil Hrubec ve spolupráci s bekem Galvinšem.

70 sekund před koncem to královéhradečtí lvi zkusili v šesti v poli, jejich odkrytých zad ale využil Martin Adamský gólem na konečných 3:1.

Fanoušci před úvodním buly nezapomněli na Dana Rákose s Tomášem Linhartem, kteří už dnes do WERK ARENY přicestovali v dresu soupeře. #hcocelari #TRIvMHK #TELH

17:38 – 20. 11. 2018

15

Vítkovice Ridera – Olomouc 4:1

37 bodů mají v tabulce rovněž Vítkovice, které jsou na třetím místě jen vinou horšího skóre. Poměr vstřelených a inkasovaných gólů si ale ostravští hráči podstatně vylepšili vítězstvím 4:0 nad Olomoucí.

Hanáci sice do Ostravy jeli s třízápasovou sérií vítězství v zádech, jenže v prvním třetině se jim nedařilo v situacích s rozdílným počtem hráčů. Po deseti minutách Vítkovice využily přesilovku, střelou od modré čáry se prosadil Jakub Lev.

O necelé tři minuty později pálil Radoslav Tybor tentokrát v oslabení, jeho na první pohled lehká střela skončila za zády brankáře Konráda podruhé.

Po změně stran definitivně rozhodl o vítězství Vítkovic Lukáš Kucsera, který po Zdráhalově přihrávce vyhnal Branislava Konráda z branky.

Náhradní gólman Jan Lukáš držel neprůstřelnost do 53. minuty, když ho dorážkou v přesilové hře překonal Ivan Baranka a zvýšil už na 4:0. Branka Olomouckého Holce už výsledek jen kosmeticky upravila.

Dohrávka 18. kola hokejové extraligy:
HC Vítkovice Ridera - HC Olomouc 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 11. Lev (O. Roman), 14. Tybor (O. Roman), 29. Kucsera (P. Zdráhal), 53. Baranka (O. Roman, Tybor) - 58. Holec. Rozhodčí: Kika, Pešina - Bryška, Rampír. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4003.

HC Oceláři Třinec - Mountfield Hradec Králové 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. M. Doudera (Roberts Bukarts), 27. O. Kovařčík (Cienciala), 60. Adamský (Marcinko, Hrubec) - 6. Dragoun (Rákos). Rozhodčí: Hodek, Pražák - Gerát, Hynek. Vyloučení: 5:7. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3992.

Tipsport extraliga 2018/19 (PLATNÉ K 20. 11. 2018)