Extraliga o vánočních svátcích táhne. V posledních dvou kolech bylo hned čtyřikrát vyprodáno

V hokejové extralize se odehrají poslední zápasy letošního roku. V rámci 35. kola je na programu šest zápasů a dá se očekávat, že stejně jako v předchozích dvou kolech, bude na stadionech mnoho fanoušků.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Extraliga během vánoc táhne, a to nejen v Brně, kde je o hokej tradičně velký zájem.

Extraliga během vánoc táhne, a to nejen v Brně, kde je o hokej tradičně velký zájem. | Zdroj: ČTK

Ozdobit stromeček, sníst kapra, rozdat dárky, slavnostně poobědvat a vyrazit na hokej... I takhle se s trochou nadsázky dají popsat české Vánoce.

Návštěvnost na hokejových stadionech totiž ve vánočním období stoupá. V posledních dvou kolech bylo totiž hned čtyřikrát vyprodáno a v dalších pěti případech byly stadiony naplněny z více než devadesáti procent.

Jakub Voráček přispěl dvěma asistencemi k výhře Philadelphie

Číst článek

Dva dny před štědrým dnem dokonce dorazilo na utkání Sparty s Brnem 16 343 diváků, což byla pátá nejvyšší návštěva v historii základní části české extraligy.

Během Vánoc prostě hokej táhne - lidé využívají volna, navštěvují své příbuzné a v rámci toho stihnou v daném městě zajít na extraligu.

„Jsme ze Zdic, to je u Berouna. Jedeme za synovcem Martinem Růžičkou, který hraje za Třinec. Jezdíme skoro na každý zápas do Prahy, do Plzně, sem do Litvnínova. O svátcích se nám to hodí. Těšíme se na vítězství Třince,“ vyprávěl Radiožurnálu fanoušek David před zápasem Litvínova s Třincem, který se hrál na druhý svátek vánoční. Tehdy Třinec opravdu vyhrál.

Kluziště 3500 metrů nad mořem. Čeští dobrovolníci učí v Himálaji indické děti hokej

Číst článek

V sobotu hraje doma se Zlínem a vzhledem tomu, že v minulém kole bylo vyprodáno, dá se předpokládat, že návštěvnost bude opět slušná. Stejně jako na zápase Vítkovic s brněnskou Kometou, ve kterém bude ostravský klub útočit na rekordní desáté vítězství v řadě.

„Nemyslím si, že budeme cítit nějaký tlak. Hrajeme doma, kde nám velmi pomáhají fanoušci. Myslím si, že bude plná hala, takže atmosféra bude super,“ doufá útočník Lukáš Kucsera.

David Prouza Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme