Hokejisté Vítkovic přetlačili Kladno 2:1, Třinečtí vyhráli na ledě Českých Budějovic

Hokejisté Vítkovic zdolali v 16. kole extraligy Kladno 2:1. Souboj třináctého se čtrnáctým týmem tabulky rozhodl gól Marka Kaluse, na nějž už hosté stačili odpovědět jen snížením Tomáše Pituleho. Kladno je od 19. září už deset utkání bez výhry v normálním čase.

Vítkovice (Aktualizováno: 21:28 22. 10. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zleva Alexej Solovjev z Vítkovic a Jaromír Jágr z Kladna. | Foto: Vladimír Pryček | Zdroj: ČTK

Vítkovice stihly zaregistrovat novou posilu z Ruska Solovjova, který nastoupil v elitním obranném páru s Polákem, a skvěle do zápasu i vstoupily.

Olomouc zvítězila v předehrávce na ledě Mladé Boleslavi, Karlovy Vary přestřílely Kometu Brno

Už v čase 0:51 dostal menší trest za podrážení kladenský brankář Bow a domácím přesilovku zužitkovali po 19 sekundách: Hruška nejprve vybídl k neúspěšnému zakončení Marosze, ale vzápětí vyražený puk doklepl u tyčku do branky sám.

Pro Ostravany to byl v sezoně první vedoucí gól v domácím utkání v řádné hrací době. Ještě v úvodním dějství vylepšili i své domácí střelecké maximum.

Vítkovičtí byli aktivnější a v 19. minutě z toho pramenil gól Kaluse, který po povedeném rychlém protiútoku zblízka za hostujícího brankáře dorazil Bondrovu přihrávku z křídla. A Vítkovice se poprvé v sezoně na vlastním ledě dostaly přes jeden vstřelený gól.

Kontaktní gól

Dvoubrankový náskok ale domácí ukolébal a ve druhé části jejich aktivita upadla. Středočeši se v 29. minutě dočkali ze své vzrůstající aktivity snížení, o které se po Beranově přihrávce zpoza brány postaral na brankovišti neodbytný Pitule. Byla to jeho první trefa v ročníku.

Hosté se dostali na kontaktní rozdíl a ze zápasu se stal hlavně boj, v němž vyložené šance scházely.

Jednu z nich si v přesilové hře Vítkovic vypracoval Kalus, Bowa však nepřekonal. Ještě blíže uklidňující branky na 3:1 byli domácí deset minut před koncem, po skrumáži před kladenskou brankou zvonila tyčka, ale Bow i po kontrole videa zůstal nepřekonán.

I Kladenští pak zahrozili až v přesilovce, Kubíka ale vychytal Stezka. Hosté se půldruhé minuty před koncem odhodlali k power play, v níž sice soupeře sevřeli, ale Vítkovice v čele s jistým Stezkou závěrečný nápor přestály.

16. kolo hokejové extraligy:

HC Vítkovice Ridera - Rytíři Kladno 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 2. J. Hruška (Marosz), 19. M. Kalus (R. Bondra, Dej) - 29. Pitule (M. Beran, Bláha). Rozhodčí: Mrkva, Kika - Lederer, Rožánek. Vyloučení: 7:5, navíc Dotchin (Kladno) do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 5695.

HC Verva Litvínov - PSG Berani Zlín 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 25. P. Zdráhal (Estephan, Jarůšek), 42. Demel (P. Straka) - 60. Flynn (O. Němec). Rozhodčí: Horák, Hodek - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Diváci: 2544.

Motor České Budějovice - HC Oceláři Třinec 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka a nahrávka: 17. Hrňa (M. Doudera). Rozhodčí: Hradil, Šindel - Lučan, Kis. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 5840.

HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice 3:2 (0:0, 0:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 50. G. Thorell (Mertl, Dzierkals), 51. Dzierkals (Mertl, Blomstrand), 55. Blomstrand (G. Thorell, Mertl) - 47. Říčka, 59. Paulovič (Košťálek, J. Mikuš). Rozhodčí: Hejduk, R. Svoboda - Ondráček, Rampír. Vyloučení: 5:10. Využití: 3:0. Diváci: 4210.