Hokejisté Sparty zvítězili v předehrávce kola na ledě Olomouce, výhru Pražanů řídil dvěma góly Chlapík

Hokejisté Sparty zvítězili v předehrávaném utkání 19. extraligového kola na ledě Olomouce 3:1. Pražané, pod jejichž úspěch se podepsal dvěma góly útočník Filip Chlapík, zaznamenali šestou výhru z posledních sedmi duelů a posunuli se na druhé místo o dva body před Litvínov.

Olomouc Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté Sparty zvítězili v předehrávaném utkání 19. extraligového kola na ledě Olomouce 3:1 | Foto: Luděk Peřina | Zdroj: ČTK

Hanáci vyšli potřetí za sebou naprázdno. Na body nedosáhli, přestože ukončili po 166 minutách a 44 sekundách čekání na vstřelenou branku. V 56. minutě se o to postaral snížením v přesilovce na 1:2 Jakub Navrátil.

Hokejisté Mladé Boleslavi v extralize prohráli pošesté v řadě. S Hradcem Králové doma padli 0:3

První šanci nevyužil Knotek, jehož bekhendový pokus vykopl betonem brankář Sparty Kovář. Přestože si jeho protějšek Konrád připsal první zákrok až po úvodních osmi a půl minutách, mohl inkasovat už o dvě minuty dříve, kdy Řepíkova překvapivá střela zazvonila na tyčku.

Olomoucký brankář pak předvedl dobrý zákrok proti střele osamoceného Kestnera a protože ve svých šancích neuspěli ani olomoučtí Plášek s Orsavou, stav zůstal po první třetině bezbrankový.

Prolomil ho až v úvodu druhé části Chlapík, který nadvakrát překonal Konráda v samostatném úniku. Olomouc mohla vzápětí srovnat během přesilové hry, jenže proti pokusu Pláška bez přípravy se dostatečně rychle přesunul Kovář.

Také další šance domácích byly k vidění v přesilovce, ale puk po Knotkově teči minul branku a střelu Siroty pokryl Kovář. Poté už vzbudila emoce pouze hromadná šarvátka se závěrečnou sirénou druhé třetiny.

Na začátku třetího dějství mohla zvýšit své vedení Sparta, jenže Lajunenovi v situaci tří proti jednomu sjel puk z hole. Olomoučtí se dlouho nedokázali dostat k tlaku. V okamžicích, kdy se jim to začalo dařit, však inkasovali při přesilovce Sparty podruhé z hole Kestnera.

Čtyři a půl minuty před koncem třetí třetiny odpověděla Olomouc stejnou mincí - úspěšným střelcem se v přesilovce stal Navrátil. Pojistku Sparta přidala do prázdné branky při hře domácích bez brankáře, svůj druhý gól v zápase vstřelil Chlapík.

Tabulka Tipsport extraliga 2023/2024 (PLATNÉ K 29. 2. 2024)