Faksa dál boduje. Asistencí přispěl k vysoké výhře Dallasu

Hokejový útočník Radek Faksa bodoval v nedělním utkání NHL už počtvrté v řadě, když asistencí podpořil vysoké vítězství Dallasu 7:2 v Coloradu. Třiadvacetiletý centr si během úspěšné série připsal pět branek a dvě přihrávky. Suverénně si počínal i Winnipeg, který porazil Ottawu 5:0 a v tabulce soutěže se bodově vyrovnal vedoucí Tampě Bay.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český útočník Radek Faksa

Český útočník Radek Faksa | Zdroj: Reuters

Dallas uzavřel po akci Faksy v předposlední minutě skóre zápasu. Český útočník našel v přečíslení krásným křížným pasem od levého mantinelu u vzdálenější tyčky Bretta Ritchieho, který se v utkání prosadil podruhé. Stars nasměroval k páté výhře za sebou Tyler Seguin, jenž v úvodní třetině dvěma zásahy zlomil bezbrankový stav. V sestavě vítězů opět scházel Martin Hanzal, kterého klub zapsal na listinu zraněných hráčů.

Faksa se trefil potřetí v řadě, Pastrňák si připsal dva body za gól a asistenci

Winnipeg vedl 5:0 už ve 27. minutě. Hlavním strůjcem výhry byl kapitán Blake Wheeler, který zaznamenal gól a tři přihrávky. Brankář Connor Hellebuyck kryl 21 střel a připsal si první nulu v sezoně. Základem úspěchu Jets byly také přesilové hry, v nichž se domácí prosadili třikrát.

Winnipeg se udržel v čele Západní konference o bod před Los Angeles, které zvítězilo v Chicagu 3:1 a prodloužilo sérii výher na pět utkání. Skóre se poprvé měnilo až v padesáté minutě, kdy se prosadil Christian Folin tvrdou ranou od modré čáry. Další góly padaly při hře Chicaga bez brankáře. Za domácí snižoval Jonathan Toews na 1:2, na druhé straně trefili ze středního pásma opuštěnou klec Dustin Brown a Anže Kopitar.

Výsledky NHL:

Chicago - Los Angeles 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
Branky: 59. Toews - 50. Folin, 58. D. Brown, 60. Kopitar. Střely na branku: 25:24. Diváci: 21 622. Hvězdy zápasu: 1. Quick, 2. Folin (oba Los Angeles), 3. A. Forsberg (Chicago).

Winnipeg - Ottawa 5:0 (2:0, 3:0, 0:0)
Branky: 3. Scheifele, 6. Perreault, 24. Wheeler, 27. Laine, 27. Myers. Střely na branku: 49:21. Diváci: 15 321. Hvězdy zápasu: 1. Wheeler, 2. Perreault, 3. Byfuglien (všichni Winnipeg).

Colorado - Dallas 2:7 (0:2, 2:2, 0:3)
Branky: 21. Rantanen, 33. Comeau - 15. a 20. Seguin, 45. a 59. Ritchie (na druhou Faksa), 27. Spezza, 28. Pateryn, 58. D. Shore. Střely na branku: 27:28. Diváci: 13 194. Hvězdy zápasu: 1. Seguin, 2. Ritchie, 3. Klingberg (všichni Dallas).

Vegas - Arizona 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 23. Tuch, 41. Marchessault, 64. R. Smith - 34. Chychrun, 49. Stepan. Střely na branku: 45:33. Diváci: 17 519. Hvězdy zápasu: 1. R. Smith, 2. Tuch (oba Vegas), 3. Wedgewood (Arizona).