Faksa gólem a nahrávkou pomohl Dallasu k výhře, Jágr s Plekancem asistovali

Útočník Radek Faksa potvrdil dobrou formu a navázal na hattrick z minulého utkání NHL dalším vydařeným představením. Tentokrát dvěma body pomohl svému Dallasu k výhře nad Chicagem 4:3 v prodloužení. Asistence si v dalších zápasech zámořské NHL připsali i Jaromír Jágr a Tomáš Plekanec.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český útočník Radek Faksa

Český útočník Radek Faksa | Zdroj: Reuters

Faksa se prosadil z trestného střílení na konci první třetiny, kdy poslal Dallas do vedení 2:1. Útočník při svém prvním nájezdu v NHL skóroval přesnou střelou do horního růžku branky.  Při druhé gólové akci získal Faksa ve středním pásmu puk, posunul ho do prostoru Remi Eliemu, který blafákem opět překlopil vedení stranu Stars.

Faksa porazil Las Vegas, hattrick zkompletoval za necelých sedm minut. Jágr je znovu zraněný

Faksa se stal druhou hvězdou zápasu, lepším byl pouze Mattias Janmark, který svou druhou trefou v utkání rozhodl o výhře Dallasu v čase 60:51. V dresu domácích, kteří v průběhu střetnutí třikrát smazali jednogólové manko, chyběl kvůli nemoci Michal Kempný. Hosté postrádali zraněného Martina Hanzala.

Do sestavy Calgary Flames se vrátila uzdravená česká legenda Jaromír Jágr a hned se připomněla jednou asistencí. Jágr opět nastoupil ve třetí formaci a byla to právě jeho řada, která dvěma góly utkání rozhodla.  Vítězný gól padl po souhře celého útoku, kdy Jágrovu finální přihrávku nadvakrát doklepl Mark Jankowski, který v 53. minutě také uzavřel skóre. Český brankář David Rittich zůstal na střídačce.

U výhry 6:3 nad Detroitem se dvěma asistencemi podílel centr Tomáš Plekanec. Kladenský odchovanec nejdříve způsobil závar před brankou soupeře a z dorážky vyrovnal Charles Hudon. Při pátém gólu přihrál na modrou čáru Jeffu Petrymu, jehož střelu tečoval Brendan Gallagher. Gólman Petr Mrázek do hry nezasáhl.

NHL:

Washington - Los Angeles 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)

Branky: 5. a 22. Kuzněcov - 12. a 60. Gáborík, 31. Brodzinski, 31. Jokinen, 60. Toffoli. Střely na branku: 29:27. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Gáborík (Los Angeles), 2. Kuzněcov (Washington), 3. Lewis (Los Angeles).

Detroit - Montreal 3:6 (2:1, 0:3, 1:2)

Branky: 6. Mantha, 16. Tatar, 58. Nielsen - 5. a 49. Gallagher (na druhou Plekanec), 25. Hudon (Plekanec), 26. Shaw, 38. Galchenyuk, 56. Pacioretty. Střely na branku: 31:25. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Gallagher, 2. Price, 3. Hudon (všichni Montreal).

Nashville - Vancouver 3:5 (0:0, 3:2, 0:3)

Branky: 23. C. Smith, 25. F. Forsberg, 37. Bonino - 23. a 55. Boeser, 35. a 60. Eriksson, 51. D. Sedin. Střely na branku: 32:32. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Boeser, 2. D. Sedin (oba Vancouver), 3. C. Smith (Nashville).

Minnesota - Vegas 4:2 (0:0, 1:0, 3:2)

Branky: 53. a 60. E. Staal, 38. Mikael Granlund, 46. Brodin - 43. McNabb, 45. Marchessault. Střely na branku: 32:31. Diváci: 19.084. Hvězdy zápasu: 1. Dubnyk, 2. E. Staal, 3. Dumba (všichni Minnesota).

Chicago - Dallas 3:4 v prodl. (1:2, 1:1, 1:0 - 0:1)

Branky: 15. DeBrincat, 22. Anisimov, 45. P. Kane - 15. a 61. Janmark, 18. Faksa z trestného střílení, 35. Elie (Faksa). Střely na branku: 22:35. Diváci: 21.589. Hvězdy zápasu: 1. Janmark, 2. Faksa (oba Dallas), 3. P. Kane (Chicago).

Calgary - Arizona 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky: 23. a 53. Jankowski (na první Jágr), 51. Backlund. Střely na branku: 44:28. Diváci: 18.093. Hvězdy zápasu: 1. M. Smith, 2. Jankowski, 3. Bennett (všichni Calgary).

Edmonton - Toronto 4:6 (1:3, 2:1 ,1:2)

Branky: 13. Letestu, 27. Kassian, 38. McDavid, 44. Russell - 3. Matthews, 6. D. Moore, 14. Martin, 39. Nylander, 59. Marleau, 60. Kadri. Střely na branku: 45:36. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Letestu (Edmonton), 2. Nylander (Toronto), 3. Kassian (Edmonton).

jra Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít