Faksa porazil Las Vegas, hattrick zkompletoval za necelých sedm minut. Jágr je znovu zraněný

Radek Faksa dal svůj první hattrick v NHL. Útočník Dallasu Stars třemi góly ve druhé třetině zařídil vítězství v Las Vegas. Jaromír Jágr nenastoupil do utkání Calgary s Torontem. Hosté vyhráli i díky brance Romana Poláka.

Las Vegas Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radek Faksa slaví

Radek Faksa slaví | Foto: Jerome Miron-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Zasloužený titul hlavní hvězdy zápasu a první hattrick v NHL, takový byl večer útočníka Dallasu Stars Radka Faksy v Las Vegas. Teprve druhou domácí porážku Golden Knights zařídil všemi třemi góly zápasu.

Nováček z Vegas udivuje celou NHL. Už teď mají Golden Knights na kontě několik rekordů

Galapředstavení opavského hokejisty se odehrálo ve druhé polovině druhé třetiny. Na konci 33. minuty si mezi kruhy počkal na přihrávku od Hamhuise a ranou k tyči otevřel skóre, podruhé skóroval v čase 39:33, když za gólmana Subbana dorazil snažení Smithe a Ritchieho.

Okamžitě po buly se hráči Stars rozjeli do útočného pásma, pomocí šťastného odrazu zůstali u puku, Pitlick našel přesně Faksovu hokejku a ten zakončením pod břevno dovršil svůj první hattrick v NHL.

Pozorně bránící hráči Stars v čele s gólmanem Bishopem ve třetí části hry nedali Vegas naději na vyrovnání, Dallas je teprve druhým týmem, který ve městě hazardu zvítězil. Konečné skóre je 3:0.

Do zápasu Calgary s Torontem nenastoupil Jaromír Jágr, který si před zápasem opět přivodil zranění v dolní části těla. Přesto jeden Čech v zápase skóroval. Obránce Roman Polák, hrající teprve svůj druhý zápas po zranění, se minutu a půl před koncem první třetiny opřel na modré čáře do vyhozeného kotouče a trefil koleno Hamonice z Calgary. Od něj se puk odrazil do vlastní sítě a Toronto díky Polákovi vedlo 1:0.

V polovině druhé části hry se prosadil ještě Zajcev a na začátku té třetí Kadri, po brance Komarova do už opuštěné klece Flames vyhrálo Toronto 4:1.

Philadelphia pokračuje v černé sérii, prohrála už devátý zápas v řadě, tentokrát se San Jose Sharks 1:3. Letci přitom začali výborně, už po 48 sekundách připravil Jakub Voráček pozici pro Girouxe, který dal svůj jedenáctý gól v sezoně, Žraloci ale ještě v první třetině skóre otočili a Marc-Edouard Vlasic v závěru té druhé pojistil výhru.

Asistenci má i Ondřej Palát, který byl na začátku přesilovkové kombinace Tampy Bay v Buffalu. Zakončil ji Sergačjov, který vstřelil první a vítěznou branku při výhře Lightning 2:0.

Za stavu 0:3 po sedmnácti minutách se do branky NY Rangers proti Floridě postavil Ondřej Pavelec, s ním za zády dokázali domácí vyrovnat na 4:4, jenže 69 vteřin před koncem rozhodl o výhře Panterů Malgin.

NHL:

Buffalo - Tampa Bay 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Branky: 17. Sergačev (Palát), 33. Girardi. Střely na branku: 34:26. Diváci: 17.569. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. Sergačev, 3. Hedman (všichni Tampa Bay).

NY Islanders - Vancouver 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)

Branky: 6. Ladd, 17. De Haan, 18. Eberle, 24. A. Lee, 54. Tavares - 7. Vanek, 27. Horvat. Střely na branku: 36:25. Diváci: 11.194. Hvězdy zápasu: 1. Tavares, 2. A. Lee, 3. Ladd (všichni NY Islanders).

NY Rangers - Florida 4:5 (0:3, 3:1, 1:1)

Branky: 32. a 54. Kreider, 25. J.T. Miller, 30. Bučněvič - 6. Barkov, 10. J. McGinn, 17. Haley, 29. Huberdeau, 59. Malgin. Střely na branku: 37:27. Ondřej Pavelec odchytal za NY Rangers 42:22 minuty, inkasoval dvě branky z 21 střel a úspěšnost zásahů měl 90,48 procenta. Diváci: 17.376. Hvězdy zápasu: 1. Malgin (Florida), 2. Kreider (NY Rangers),3. Huberdeau (Florida).

Philadelphia - San Jose 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)

Branky: 1. Giroux (Voráček) - 11. Tierney, 19. J. Thornton, 37. Vlasic. Střely na branku: 23:34. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii 57:14 minuty, inkasoval tři góly z 34 střel a úspěšnost zásahů měl 91,18 procenta. Diváci: 18.935. Hvězdy zápasu: 1. J. Thornton, 2. Couture, 3. Vlasic (všichni San Jose).

Columbus - Carolina 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)

Branky: 2. J. Anderson, 24. Werenski, rozhodující sam. nájezd Atkinson - 8. Hanifin, 51. B. McGinn. Střely na branku: 38:31. Diváci: 13.947. Hvězdy zápasu: 1. Werenski, 2. Panarin, 3. Korpisalo (všichni Columbus).

Detroit - Los Angeles 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Branky: 15. M. Green - 40. a 53. Kopitar, 38. D. Brown, 41. Kempe. Střely na branku: 24:36. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar, 2. Quick, 3. D. Brown (všichni Los Angeles).

Nashville - Chicago 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Branky: 4. F. Forsberg, 24. Watson, 43. Josi - 6. Wingels, 50. Bouma (Rutta). Střely na branku: 31:39. Diváci: 17.187. Hvězdy zápasu: 1. F. Forsberg, 2. Rinne, 3. Josi (všichni Nashville).

Calgary - Toronto 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Branky: 46. Michael Stone - 19. Polák, 33. Zajcev, 42. Kadri, 60. Komarov. Střely na branku: 20:30. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Zajcev, 2. Andersen (oba Toronto), 3. M. Smith (Calgary).

Edmonton - Arizona 3:2 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)

Branky: 17. Kassian, 55. Benning, 65. Nugent-Hopkins - 7. Fischer, 40. Ekman-Larsson. Střely na branku: 27:31. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Talbot (Edmonton), 2. Wedgewood (Arizona), 3. Nugent-Hopkins (Edmonton).

Vegas - Dallas 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)

Branky: 33., 40. a 40. Faksa. Střely na branku: 34:30. Diváci: 17.579. Hvězdy zápasu: 1. Faksa, 2. Bishop (oba Dallas), 3. Tuch (Vegas).

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít