Faksa s Hanzalem v přispěli gólem k výhře Dallasu. Gudas a Hertl zaznamenali asistence

Hokejoví útočníci Radek Faksa s Martinem Hanzalem přispěli gólem k výhře Dallasu 4:2 v Detroitu. Obránce Radko Gudas asistoval u jediné trefy Philadelphie, která prohrála na ledě New Yorku Rangers 1:5. Všechny branky obdržel Brian Elliott, jenž ve třetí třetině přenechal místo Michalu Neuvirthovi. Devětadvacetiletý gólman z osmi střel neinkasoval. Centr Tomáš Hertl pomohl San Jose asistencí porazit Arizonu 3:2 po samostatných nájezdech.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český centr ve službách Dallasu Radek Faksa

Radek Faksa v dresu Dallasu Stars | Zdroj: Reuters

Detroit se ujmul vedení už po 44 vteřinách hry zásluhou beka Trevora Daleyho. Dallas odpověděl ve třetí minutě, kdy Faksa tečí usměrnil střelu zadáka Esy Lindella za záda brankáře Jimmyho Howarda.

První body v NHL. Jeřábek dvěma přihrávkami pomohl Montrealu k bodu, asistoval i Krejčí

Opavský rodák skóroval po 19 zápasech. V deváté minutě dokonal obrat střední útočník Jason Spezza.

Red Wings se ve druhém dějství podařilo srovnat, ale v 35. minutě vstřelil Spezza vítězný gól.

V polovině třetí třetiny pojistil čtvrtou výhru Stars z posledních pěti duelů Hanzal, který i přes hradbu detroitských těl dorazil do branky střelu forvarda Remieho Elieho. Detroit neuspěl potřetí ze čtyř zápasů.

Výsledky NHL:

Toronto - St. Louis 1:2 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 51. C. Brown - 60. Steen, 62. Dunn. Střely na branku: 31:42. Diváci: 18.951. Hvězdy utkání: 1. Dunn, 2. Steen (oba St. Louis), 3. C. Brown (Toronto).

NY Islanders - New Jersey 1:4 (1:1, 0:3, 0:0)
Branky: 2. A. Lee - 33. a 35. Severson, 16. Palmieri, 39. T. Hall. Střely na branku: 26:42. Diváci: 12.695. Hvězdy utkání: 1. Severson, 2. T. Hall (oba New Jersey), 3. A. Lee (Islanders).

Arizona - San Jose 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 37. Martinook, 47. Richardson - 6. J. Thornton (Hertl), 21. Boedker, rozhodující sam. nájezd Pavelski. Střely na branku: 32:22. Diváci: 11.961. Hvězdy utkání: 1. Pavelski (San Jose), 2. Richardson (Arizona), 3. J. Thornton (San Jose).

Detroit - Dallas 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
Branky: 1. Daley, 32. Athanasiou - 9. a 35. Spezza, 3. Faksa, 50. Hanzal. Střely na branku: 15:26. Diváci: 19.515. Hvězdy utkání: 1. Spezza (Dallas), 2. Athanasiou (Detroit), 3. J. Klingberg (Dallas).

Nashville - Vegas 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 49. Fiala. Střely na branku: 27:43. Diváci: 17.150. Hvězdy utkání: 1. Saros, 2. Fiala, 3. P.K. Subban (všichni Nashville).

NY Rangers - Philadelphia 5:1 (3:1, 2:0, 0:0)
Branky: 7. a 38. Rick Nash, 17. J.T. Miller, 20. P. Carey, 31. Grabner - 3. Weal (Gudas). Střely na branku: 29:26. Brankář Michal Neuvirth (Philadelphia) odchytal 20 minut, z osmi střel neinkasoval a úspěšnost zákroků měl 100 procent. Diváci: 18.006. Hvězdy utkání: 1. Rick Nash, 2. H. Lundqvist, 3. J.T. Miller (všichni Rangers).