Faksa se trefil potřetí v řadě, Pastrňák si připsal dva body za gól a asistenci

Hokejový útočník Radek Faksa z Dallasu se trefil potřetí v řadě a pomohl k vítězství nad Chicagem 3:2 po samostatných nájezdech. Skóroval i David Pastrňák, který ke gólu přidal asistenci a přispěl k výhře Bostonu 3:0 nad Philadelphií, jež prohrála desáté utkání v řadě.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český centr ve službách Dallasu Radek Faksa

Český centr ve službách Dallasu Radek Faksa | Zdroj: Reuters

Brankáře Petra Mrázka z Detroitu po pěti inkasovaných gólech nahradil v brankovišti Jimmy Howard, Red Wings si z Montrealu odvezli debakl 1:10. Přihrávkou se na výhře domácích podílel Tomáš Plekanec. Ondřej Palát z Tampy Bay pomohl dvěma asistencemi k výhře 5:2 nad San Jose. Vladimír Sobotka asistoval u jediné trefy St. Louis, které podlehlo Minnesotě 1:2 v prodloužení.

Faksa gólem a nahrávkou pomohl Dallasu k výhře, Jágr s Plekancem asistovali

Mrázek strávil ve hře 33:43 minut, než ho z branky vyhnal Charles Hudon, jenž upravoval už na 5:0 pro Canadiens. Pětadvacetiletý gólman pochytal 20 střel a úspěšnost zákroků měl 80 procent. Forvard Paul Byron nastřílel hattrick, Alex Galchenyuk čtyřikrát asistoval. Montreal vyhrál páté utkání v řadě, naopak Detroit prohrál posedmé za sebou.

Třiadvacetiletý Faksa nejdříve proti Vegas zaznamenal hattrick a poté v souboji s Chicagem gól a asistenci. V odvetě s Blackhawks se prosadil v 33. minutě, kdy mu Remi Elie přihrál mezi kruhy a Faksa střelou z první překonal Antona Forsberga. Opavský rodák vstřelil desátý gól v sezoně a posunul Stars do vedení 2:1, ale hosté do konce druhé třetiny vyrovnali. V samostatných nájezdech rozhodl o bodu navíc pro Dallas ruský útočník Alexandr Radulov.

Pastrňák v 27. minutě pohotovou střelou po vhazování zvýšil na 2:0. Šlo o jeho třináctý zásah. O čtyři minuty později si připsal asistenci u branky Brada Marchanda, jenž byl vyhlášen první hvězdou večera. Druhou se stal jednadvacetiletý rodák z Havířova.

Výsledky NHL:
Philadelphia - Boston 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Branky: 15. Spooner, 27. Pastrňák, 31. Marchand (Pastrňák). Střely na branku: 28:27. Diváci: 19.274. Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. Pastrňák, 3. T. Rask (všichni Boston).

Minnesota - St. Louis 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 5. Suter, 61. Dumba - 38. Berglund (Sobotka). Střely na branku: 25:42. Diváci: 19.107. Hvězdy zápasu: 1. Dubnyk, 2. Dumba (oba Minnesota), 3. Allen (St. Louis).

Vancouver - Toronto 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky: 5. Markus Granlund, 12. Edler - 58. J. van Riemsdyk. Střely na branku: 26:36. Diváci: 18.865. Hvězdy zápasu: 1. Markström, 2. Edler (oba Vancouver), 3. Rielly (Toronto).

Montreal - Detroit 10:1 (2:0, 4:0, 4:1)
Branky: 6., 22. a 36. P. Byron, 6. Deslauriers, 25. De la Rose, 34. Hudon, 42. Gallagher (Plekanec), 47. Jordie Benn, 52. Carr, 57. A. Shaw - 50. Glendening. Brankář Petr Mrázek (Detroit) odchytal 33:43 minuty, z 25 střel inkasoval pětkrát a úspěšnost zákroků měl 80 procent. Střely na branku: 34:23. Diváci: 21.302. Hvězdy zápasu: 1. P. Byron, 2. Deslauriers, 3. Galchenyuk (všichni Montreal).

Tampa Bay - San Jose 5:2 (0:1, 1:0, 4:1)
Branky: 21. a 56. Kučerov (na první Palát), 42. a 46. T. Johnson (na první Palát), 52. Conacher - 17. Goodrow, 54. Braun. Střely na branku: 43:27. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. T. Johnson, 2. Kučerov, 3. Palát (všichni Tampa Bay).

Washington - Columbus 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)
Branky: 2. Connolly, 3. Chiasson, 40. Ovečkin, 42. Kuzněcov - 24. Panarin, 37. Calvert, 57. Werenski. Střely na branku: 23:35. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. J. Carlson, 3. Connolly (všichni Washington).

Arizona - New Jersey 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Branky: 1. Demers, 20. Stepan, 38. Martinook, 53. Goligoski, 54. D. Strome. Střely na branku: 27:27. Diváci: 14.388. Hvězdy zápasu: 1. Wedgewood, 2. Stepan, 3. D. Strome (všichni Arizona).

Nashville - Anaheim 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 29. a rozhodující sam. nájezd Fiala, 52. Järnkrok - 33. Henrique, 46. Fowler. Střely na branku: 35:35. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Fiala, 2. Järnkrok, 3. F. Forsberg (všichni Nashville).

Carolina - Florida 3:2 v prodl. (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 15. E. Lindholm, 49. Skinner, 65. Hanifin - 45. Bjugstad, 59. Barkov. Střely na branku: 47:39. Diváci: 14.246. Hvězdy zápasu: 1. Hanifin, 2. Skinner, 3. C. Ward (všichni Carolina).

Dallas - Chicago 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 6. a rozhodující sam. nájezd A. Radulov, 33. Faksa - 9. Franson, 40. Saad. Střely na branku: 35:34. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Bishop (Dallas), 2. A. Forsberg (Chicago), 3. A. Radulov (Dallas).

Pittsburgh - Buffalo 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Branky: 19. Malkin, 26. Hagelin, 40. Hörnqvist, 54. Kessel, 59. Crosby - 52. Pominville. Střely na branku: 29:33. Diváci: 18.582. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Jarry, 3. Hörnqvist (všichni Pittsburgh).

Calgary - Edmonton 5:7 (1:3, 0:2, 4:2)
Branky: 46. a 52. S. Bennett, 17. Frolík, 49. Ferland, 53. J. Gaudreau - 11. a 15. Puljujärvi, 18. Khaira, 24. Letestu, 40. Lucic, 42. Maroon, 59. Nugent-Hopkins. Brankář David Rittich (Calgary) odchytal 20 minut, z šesti střel inkasoval dvakrát a úspěšnost zákroků měl 66,7 procenta. Střely na branku: 34:33. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. S. Bennett (Calgary), 2. Puljujärvi (Edmonton), 3. J. Gaudreau (Calgary).