Filip Pešán je novým šéftrenérem reprezentace, v Liberci zůstává jako sportovní ředitel

Strůjce největších úspěchů Bílých Tygrů zůstane v roli sportovního ředitele klubu. Jestli bude pokračovat i jako trenér extraligových vicemistrů, nebo skončí, se klub nevyjádřil.

Liberec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Filip Pešán | Zdroj: Bílí Tygři Liberec

„Budu snažit pomoci celému českému hokeji, protože mi na něm velmi záleží. Samozřejmě i pro mě osobně je to další krok v mé kariéře. Jsem přesvědčený, že tato nová zkušenost mě posune zase o něco dál,“ řekl v tiskové zprávě Bílých Tygrů Liberec nyní už bývalý trenér klubu Filip Pešán.

‚Vy jste naše oči.‘ Nevidomí sledovali zápas reprezentace s Ruskem, dostali se až na led

Číst článek

Výkonný výbor hokejového svazu jmenoval Pešána novým svazovým šéftrenérem. Současně bude působit reprezentace do 20 let, kterou čeká na přelomu prosince 2019 a ledna 2020 juniorské mistrovství světa v Ostravě a Třinci.

Jako šéftrenér Českého hokeje bude mít na starosti mimo jiné Akademie Českého hokeje nebo realizační týmy reprezentací v dalších mládežnických kategoriích.  

Mluvčí Bílých Tygrů Martin Kadlec Radiožurnálu řekl, že o setrvání Filipa Pešána na střídačce extraligových vicemistrů není rozhodnuto.

Jednačtyřicetiletý Pešán je s Libercem pevně spjat. V klubu působil už v době aktivní hráčské kariéry a v roce 2009 se poprvé postavil na střídačku Bílých Tygrů. Tehdy se stal ve 30 letech nejmladším koučem v extraligové historii. Pak zastával funkci asistenta, jako hlavní trenér znovu povýšil v ročníku 2012/13, ale byl odvolán.

Do role hlavního kouče se vrátil koncem ledna 2015 a od léta byl zároveň sportovním ředitelem.

V roce 2016 dovedl Pešán Bílé Tygry k prvnímu titulu v klubové historii. V roce 2017 a letos hráli jeho svěřenci finále, v nichž ztroskotali na Kometě Brno, respektive Třinci.

vman, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme