Pešán zůstává trenérem reprezentace. Svaz ale posílil pravomoci manažera Nedvěda

Trenérem české hokejové reprezentace zůstává po neúspěšném mistrovství světa v Rize Filip Pešán a pokračuje i s asistenty Martinem Strakou a Jaroslav Špačkem. Na pozici trenéra brankářů setrval Zdeněk Orct. Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje na mimořádném jednání rozhodl také o pokračování generální manažera Petra Nedvěd a tento post bude mít nově rozšířené pravomoci.

Praha (Aktualizováno: 17:26 22. 6. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér české hokejové reprezentace Filip Pešán | Foto: DAVID W CERNY | Zdroj: Reuters

Výkonný výbor jednomyslně schválil model, ve kterém nese zodpovědnost za složení realizačního týmu a nominaci hráčů generální manažer.

„Jeho návrh na složení realizačního týmu bude i nadále podléhat schválení výkonným výborem ČSLH, nominace budou vznikat ve spolupráci generálního manažera s trenérem a asistenty s tím, že rozhodující slovo má generální manažer. Trenér s asistenty se budou věnovat především vedení tréninků, sestavě a koučování mužstva při utkáních,“ uvedl v tiskové zprávě mluvčí Českého hokeje Zdeněk Zikmund.

Stahování vlajky, mimika trenéra Pešána, ‚hnus‘ i naděje. Jaké bylo mistrovství světa v hokeji 2021?

Číst článek

O přechodu na zámořský model diskutujeme již několik sezon a jsem rád, že výkonný výbor, stejně jako členové stávajícího realizačního týmu, tento návrh podpořili. Ze všech rozhovorů, které jsem v tomto směru vedl, je zřejmá vůle ke spolupráci a ochota k ní v maximální míře přispět, uvedl prezident ČSLH Tomáš Král.

Nedvědův realizační tým na pozici trenérů se oproti minulé sezoně nezměnil. Ještě v průběhu prázdnin bychom rádi uspořádali schůzku s hráči, kteří připadají v úvahu pro nominaci na olympijský turnaj, uvedl Nedvěd.

Pešán, který působí od sezony 2019/20 jako svazový šéftrenér, převzal národní tým loni. Na mistrovství světa v Rize s ním skončil po vyřazení ve čtvrtfinále s Finy na sedmém místě a v Euro Hockey Tour druhý. Výkonný výbor na mimořádném jednání se právě průběhem, výsledky a výkony na MS zabýval.

Vystoupení včetně vyřazení ve čtvrtfinále a celkového umístění vyhodnotil jako neúspěšné, a to zvlášť s přihlédnutím k předchozím částem sezony, složení týmu a výkonům, které předváděl na Českých hokejových hrách. Diskuse se týkala mimo jiné změn v sestavě, hry speciálních týmů, zapojení hráčů, kteří se připojili bezprostředně před šampionátem, sehranosti nebo lídrovství v mužstvu, stojí v tiskové zprávě.

Český optimismus a jen dva správné tipy. Jak odhadovali mistrovství světa čtenáři iROZHLAS.cz?

Číst článek

V nadcházející sezoně bude Pešán chystat tým na olympijské hry v Pekingu a světový šampionát ve Finsku.

Všichni jsme se v uplynulých dnech sešli a domluvili na spolupráci, kterou teď posvětil i výkonný výbor ČSLH. Sezona bude výjimečná tím, že nás čekají dva vrcholy. Naším úkolem bude spojit síly, abychom na obou turnajích uspěli a jsem přesvědčen, že nové rozdělení pravomocí a zodpovědnosti k tomu přispěje, prohlásil Pešán.

ℹ️ @Hokejový nároďák povede také v následující sezoně jako hlavní trenér stávající kouč Filip Pešán, pokračují i jeho asistenti Martin Straka s Jaroslavem Špačkem a trenér brankářů Zdeněk Orct. Generální manažer Petr Nedvěd bude mít širší pravomoce: hokej.cz/pesan-zustava-…

17:04 – 22. 06. 2021

7 130

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme