St. Louis sice trápí povodně, jinak baseballové město ale žije hokejovým finále Stanley Cupu

Hokejisté St. Louis nikdy nezískali Stanley Cup – teď jim k němu chybí jedno vítězství. Ve městě v centrální části Spojených států to vzbudilo pozdvižení, třebaže po nedávných velkých deštích mají obyvatelé severního předměstí úplně jiné starosti.

Od zpravodaje z místa St. Louis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci St. Louis se chystají na zápas finále play-off NHL | Zdroj: Reuters

Z letadla bylo dobře vidět, že soutok největších amerických řek Missouri a Mississippi se proměnil v obrovské jezero, řeky se vylily do polí.

Je to fakt úplně jiný hokej, na ledě vypustí duši, popisuje Pastrňákova maminka finále NHL

Číst článek

Podle taxikáře Tibuka, původem Etiopana, ale teď už prý se všemi americkými náležitostmi, to je každoroční problém.

Tibuko má na hlavě kšiltovku s nápisem Cardinals, značící, že jeho v tomhle městě zajímá baseball. Zato Louis, u kterého bydlím, spíš chápe současné hokejové šílenství.

„Jo, tohle je baseballové město, Cardinals mají v rámci ligy obrovskou návštěvnost. Pak tu byl tým hrající americký fotbal, který ale odešel do Los Angeles, což hodně lidí naštvalo, a tak se podle mě přesunuli k hokeji,“ vypráví Louis nadšeně mezi dveřmi.

„No a hokejový klub tu má velkou podporu, ale nikdy nic nevyhrál. Naposledy hrálo St. Louis finále Stanley Cupu před 49 lety právě proti Bostonu a prohrálo. Teď má šanci ukázat baseballovému klubu, proč je dobré do něj také dávat peníze,“ řekl pro Radiožurnál Louis.

Sám také přiznává, že lístek na nedělní zápas by moc chtěl – kdyby ovšem nějaké byly k mání.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme