Frk přispěl asistencí k výhře Detroitu, Mrázek znovu přihlížel ze střídačky

Jen dva Češi zasáhli do třech nočních duelů hokejové NHL. Tomáš Nosek nedotáhl s Las Vegas dobře rozehraný zápas proti Rangers. Martin Frk jednou asistencí pomohl k výhře Detroitu nad Arizonou.

Detroit Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Útočník Detroitu Justin Abdelkader je bráněný obráncem Goligoskim z Arizony.

Útočník Detroitu Justin Abdelkader je bráněný obráncem Goligoskim z Arizony. | Foto: Rick Osentoski | Zdroj: Reuters

Frk přispěl k rychlému startu Red Wings. Ti už ve třetí minutě utkání potvrzovali roli favorita a vedli nad Arizonou 2:0. Právě u druhého gólu, pod kterým je jako střelec podepsán Luke Glendening, zaznamenal Frk svůj jediný bod v utkání. Právě on střelci předložil puk na kruhu.

Red Wings po šesti porážkách v řadě vyhráli druhé utkání za sebou. Frkův spoluhráč Petr Mrázek ale znovu dění na ledě sledoval jen v pozici střídajícího brankáře. Rodák z Ostravy chytal naposledy při porážce s Washingtonem, od tohoto utkání ale chyběl v brance už v pěti případech za sebou.

O další body se pokoušel nováček z Las Vegas i s Tomášem Noskem v sestavě. Golden Knights měli výborně rozjetý zápas, když po dvou třetinách vedli v Madison Square Garden nad domácím New Yorkem Rangers 4:2. V poslední třetině ale čtyřikrát inkasovali a prohráli tak druhý zápas po sobě.

Poslední noční utkání se odehrálo v Minnesotě, která nestačila na Winnipeg 1:2. Kanadský tým bodoval popáté v řadě a po nevydařeném startu pomalu stoupá tabulkou vzhůru.

NHL:
NY Rangers – Vegas 6:4 (1:2, 1:2, 4:0)
Branky: 3. Vesey, 22. Zuccarello, 46. Kreider, 50. Bučněvič, 55. Zibanejad, 59. Grabner – 20. a 28. Smith, 6. Lindberg, 39. Perron. Střely na branku: 38:34. Diváci: 17 294. Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad, 2. Bučněvič (oba New York), 3. Smith (Vegas).

Detroit – Arizona 5:3 (2:0, 2:1, 1:2)
Branky: 2. Nyquist, 3. Glendening (Frk), 34. Mantha, 40. Larkin, 59. Helm – 32. Demers, 42. Cousins, 57. Keller. Střely na branku: 40:33. Diváci: 19 515. Hvězdy zápasu: 1. Larkin, 2. Mantha, 3. Green (všichni Detroit).

Minnesota – Winnipeg 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 46. Kunin – 8. Connor, 41. Ehlers. Střely na branku: 29:19. Diváci: 18 814. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Ehlers (oba Winnipeg), 3. Kunin (Minnesota).

sob Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít