Gudas dal po 56 zápasech v NHL gól, překonal Ritticha. Voráček přihrál na vítěznou branku

Hokejový obránce Radko Gudas překonal v NHL Davida Ritticha a vstřelil svůj první gól sezony. Po zápase se ale radoval český brankář, který zastavil 44 střel a dovedl Nashville na ledě Floridy k výhře 6:4. Jakub Voráček přihrál na vítěznou branku Columbusu, který doma zdolal Toronto 4:3 v prodloužení. V dresu poražených připravil jeden gól David Kämpf.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radko Gudas slaví svůj první gól po 56 zápasech

Radko Gudas slaví svůj první gól po 56 zápasech | Foto: Jasen Vinlove-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Gudas, po jehož trefě vedla Florida 2:1, skóroval v NHL poprvé od loňského 19. dubna a po 56 zápasech bez gólu. Střela českého obránce prošla na začátku druhé třetiny od modré čáry kolem klubka těl a zapadla Rittichovi do sítě u pravé tyčky.

Domácí zvýšili na 3:1 a ještě v 51. minutě vedli 4:3, ale Nashville i díky dvěma trefám Tannera Jeannota otočil. Rittich, který nastoupil od začátku po více než měsíci, si připsal první výhru od 9. prosince.

Voráček zavezl puk od vlastní branky do útočného pásma, přihrál jej Patriku Lainemu, který rozhodl prodloužení už po dvaceti sekundách střelou z mezikruží.

Columbus prohrával 0:1 a 1:2. Druhý gól hostů vymyslel Kämpf, který v průniku po pravé straně posunul puk efektní zadovkou na Austona Matthewse.

Kanonýr Toronta v gólové šanci zachoval chladnou hlavou, kličkou oklamal brankáře a připsal si už 34. trefu sezony. Lepším je pouze Leon Draisaitl z Edmontonu, který dal o gól více.

NHL

Florida - Nashville 4:6 (1:1, 2:2, 1:3)
Branky: 7. S. Reinhart, 22. Gudas, 30. Ekblad, 49. S. Bennett - 51. a 59. Jeannot, 13. F. Forsberg, 31. Josi, 32. Trenin, 55. Mikael Granlund. Střely na branku: 48:33. David Rittich odchytal za Nashville celý zápas, inkasoval čtyři góly z 48 střel a úspěšnost zásahů měl 91,7 procenta. Diváci: 14 34. Hvězdy zápasu. 1. Mikael Granlund, 2. F. Forsberg, 3. Trenin (všichni Nashville).

Columbus - Toronto 4:3 v prodl. (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)
Branky: 27. a 61. Laine (na druhou Voráček), 42. A. Boqvist, 48. Gaunce - 13. Bunting, 36. Matthews (Kämpf), 58. Spezza. Střely na branku: 30:42. Diváci: 15 489. Hvězdy zápasu. 1. Laine, 2. Berube, 3. Gaunce (všichni Columbus).

Ottawa - Minnesota 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)
Branky: 3. a 55. Chabot, 18. B. Tkachuk, 37. Stützle - 27. Fiala, 33. Spurgeon, 45. Merrill. Střely na branku: 34:43. Diváci: 7602. Hvězdy zápasu: 1. Chabot (Ottawa), 2. Fiala (Minnesota), 3. B. Tkachuk (Ottawa).

Philadelphia - St. Louis 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)
Branky: 49. Lindblom - 12. B. Schenn, 49. Tarasenko, 60. Barbašev, 60. Saad. Střely na branku: 26:26. Diváci: 14 929. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. Binnington (oba St. Louis), 3. Lindblom (Philadelphia).

Seattle - NY Islanders 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Branky: 32. Gourde, 42. Sheahan - 18. a 59. Parise, 9. B. Nelson, 26. Palmieri, 31. Cizikas. Střely na branku: 25:36. Diváci: 17 151. Hvězdy zápasu: 1. Parise (NY Islanders), 2. Geekie (Seattle), 3. Palmieri (NY Islanders).

Anaheim - San Jose 4:3 po sam. nájezdech (1:2, 2:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 27. a 37. Rakell, 4. D. Grant, rozhodující sam. nájezd Zegras - 8. a 34. Couture, 18. Burns. Střely na branku: 29:43. Diváci: 13 288. Hvězdy zápasu: 1. Rakell, 2. Henrique (oba Anaheim), 3. Burns (San Jose).