Hokejisté Třince porazili v předehrávce Litvínov a bodově se dotáhli na první Liberec

Předehrávkou 20. kola pokračovala v sobotu svým programem Tipsport extraliga. Třinec v tomto zápase přivítal ve Werk Areně Litvínov. Hosté sice dokázali v utkání dvakrát vyrovnat, ale Třinec si vzal vždy vedení zpět a nakonec zvítězil 4:2. Díky tomu se v tabulce bodově dotáhl na první Liberec.

Třinec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Jurčík stíní před Šimonem Hrubcem | Foto: Jaroslav Ožana | Zdroj: ČTK

První velkou šanci utkání si připsal hostující Hanzl v 5. minutě utkání. Oba jeho posuny ale kryl gólman Hrubec. O minutu později na druhé straně kluziště přestřelil třinecký Werek. Již ve 13. minutě ale domácí otevřeli skóre, když se z protiútoku před branku protlačil Marcinko a zakončil střelou do horního růžku branky.

Liberec zvládl otočit duel proti Zlínu a vede extraligu, Litvínov přestřílel vysoko Karlovy Vary

V závěru úvodní třetiny mohl padnout gól na obou stranách hřiště. Nejprve ale Werek neusměrnil dorážku do branky a následně litvínovský Suchánek nastřelil pouze tyč.

Další branka utkání padla až ve 29. minutě, když Litvínov využil druhou přesilovou hru v této třetině. Střelou od modré čáry vyrovnal na 1:1 Porseland. O pouhých sedm minut později si ale domácí vzali své vedení zpět, když po střele Hrni zamířil opět přesně Marcinko.

Hattrick mohl tento hráč dovršit ve 45. minutě, ale ani dva pokusy mu na překonání Januse nestačily. Následně mohl vyrovnat Mikúš, ale jeho střelu vyrazil pozorný Hrubec. Patnáct minut před konce základní hrací doby Litvínov přeci jen vyrovnal. Puk před brankou tečoval Hunkes. Polohu jeho hole ještě zkontroloval sudí Šír u videa, ale gól nakonec uznal.

Tento stav ale vydržel pouhých dvacet vteřin, než si Adamský najel do útočného pásma, obehrál litvínovského obránce a zakončil mezi betony Januse. Dvoubrankové vedení Třinci vystřelil v 54. minutě Chmielewski. Největší šanci na snížení měli hosté v 57. minutě, ale střelu Hübla Hrubec vyrazil.

20. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Verva Litvínov 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 13. Marcinko, 36. Marcinko (Hrňa), 49. Adamský (Roberts Bukarts, Roth), 54. Chmielewski (O. Kovařčík) - 29. Porseland (F. Lukeš), 49. Hunkes (Baránek, M. Hanzl). Rozhodčí: Kubičík, Šír - Gebauer, V. Hanzlík. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Diváci: 5017.

and Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít