Trénuji pod jedním z nejlepších gólmanských koučů v Česku, říká Bartošák o přípravě v Dukle Jihlava

Hokejový brankář Patrik Bartošák se dál snaží vrátit do formy. V listopadu bývalý reprezentant skončil v mistrovském Třinci kvůli psychickým problémům a potížím s alkoholem a šel se léčit. Teď o tom poprvé promluvil – po tréninku s prvoligovou Jihlavou, se kterou se připravuje pod vedením bývalého trenéra gólmanů národního týmu Petra Jaroše.

Jihlava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Patrik Bartošák na tréninku v Dukle Jihlava | Foto: Jan Kodet | Zdroj: Český rozhlas

„Strávil jsem první měsíc na soukromé klinice, kde jsem si dával do pořádku mentální pochody, které ve mně od léta přetrvávaly. Kvůli nim jsem nebyl v pohodě,“ popsal Radiožurnálu šestadvacetiletý Bartošák.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejový brankář Patrik Bartošák se připravuje s prvoligovou Duklou Jihlava. Více v příspěvku Jana Kodeta a Jana Suchana

„Samozřejmě doléčování bude probíhat ještě několik měsíců, možná i let. Ještě uvidíme, jak jsem daleko od toho, abych byl v pohodě. Mám před sebou stále dost práce,“ doplnil.

Ta už prý Bartošákovi nebrání v tom, aby se snažil vrátit zpátky do formy, díky které chytal třeba i čtvrtfinále posledního mistrovství světa.

Nejdřív trénoval s vítkovickou juniorkou, teď se připravuje s A-týmem prvoligové Jihlavy, pozval ho tam trenér brankářů Petr Jaroš, který dříve připravoval gólmany v hokejovém národním týmu.

„Domlouvali jsme se, že pro mě bude nejlepší, když začnu makat a pan Jaroš zařídil, že můžu trénovat s ním. Jsem za to vděčný. I proto, že jsem pod dohledem jednoho z nejlepších gólmanských trenérů v Česku,“ sdělil brankář, který má za sebou extraligové štace v Třinci a Vítkovicích.

Bartošákovi agenti mezitím shání svému klientovi nové angažmá. „Přestupní termín je 31. ledna. Můžu podepsat smlouvu dnes, ale klidně to potrvá dva týdny. Nějaká jednání už proběhla, ale nic se nepřiblížilo k tomu, abych věděl, kam půjdu,“ poznamenal k případnému kontraktu Bartošák.

Jan Kodet, Jan Suchan, wei Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme