Kladenští Rytíři v Budějovicích vybojovali baráž, Jágr do bojů o extraligu může nastoupit

Posledními účastníky baráže o hokejovou extraligu jsou kladenští Rytíři. Středočeši vyhráli pátý zápas série na ledě Motoru 5:2 a celkově v semifinálové sérii WSM Ligy zvítězili 4:1. Baráž začíná příští úterý.

České Budějovice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

První gól Kladna dal Adam Kubík | Foto: Václav Pacner | Zdroj: ČTK

Na první dvě vteřiny zápasu se na pozici levého obránce, odkud to měl nejblíž na střídačku, postavil Jaromír Jágr. Po buly si připsal 15. start za Rytíře a splnil tak pravidlovou podmínku pro účast v baráži.

Šéf extraligy Řezníček: Pravidlo o počtu zápasů chrání kluby. Nebýt Jágra, nikdo si ho nevšimne

Čtvrté vítězství, které Rytíře do boje o extraligu poslalo, už vybojovali jeho spoluhráči a zaměstnanci. Do vedení Středočechy poslal v sedmé minutě Adam Kubík, když využil zaváhání budějovického Čápa při rozehrávce. Další chybu Jihočechů, tentokrát v útočném pásmu, potrestal Jan Kloz a Kladno už po první třetině vedlo 2:0.

Motoru se vymstila i minela z kraje druhé třetiny. Matěj Pekr zachytil domácí rozehrávku, zvýšil na 3:0 a vyhnal brankáře Kváču z branky.

Jeho nástupce Ondřej Bláha inkasoval pouze jednou. Až za stavu 0:4 Motor zabral a Nedorost s Bártou snížili. Konec sezony pro České Budějovice ale neodvrátili. Petr Štindl do prázdné branky upravil skóre na konečných 5:2 pro Rytíře.

Kladno zvítězilo v semifinále WSM Ligy nad Českými Budějovicemi 4:1 na zápasy a jako poslední postoupilo do baráže, která začíná v úterý 27. března.

V první várce zápasů boje o extraligu pojede kladenský tým do Jihlavy, litvínovská Verva přivítá Karlovy Vary. Ve druhém kole 30. března hostí Kladno Litvínov a Karlovy Vary Jihlavu.

Semifinále play-off první hokejové ligy - 5. zápas:

ČEZ Motor České Budějovice - Rytíři Kladno 2:5 (0:2, 0:1, 2:2)

Branky: 49. Nedorost, 52. Bárta - 7. Kubík, 12. Kloz, 23. Pekr, 48. Kružík, 58. Štindl. Rozhodčí: Čech, Přikryl - Bryška, Novák. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. Oslabení: 1:0. Diváci: 6421. Konečný stav série: 1:4.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít