Třinečtí hokejisté zvládli obrat proti Liberci, Strapáč hattrickem řídil výhru Olomouce nad Hradcem

Hokejisté Třince dokázali v 17. kole extraligy otočit utkání proti Liberci a vyhráli 5:3. Klíčová byla pro Oceláře druhá třetina, během níž dokázali vstřelit čtyři góly. Zlín doma podlehl Karlovým Varům 1:4. Litvínov vyhrál v Chomutově 2:1 po prodloužení. Kometa prohrála v Mladé Boleslavi 1:2. Sparta uspěla v Pardubicích 5:4 po prodloužení. Olomouc díky hattricku Petra Strapáče porazila Hradec 3:1. Vítkovice vyhrály v Plzní 3:2 po nájezdech.

Třinec (Aktualizováno: 20:08 4. 11. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Třinečtí hokejisté slaví gól proti Liberci.

Třinečtí hokejisté slaví gól proti Liberci. | Foto: Jaroslav Ožana | Zdroj: ČTK

HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 5:3

Třinec šel do utkání proti lídrovi extraligové tabulky v herní pohodě, když za posledních pět zápasů ztratil body jen za prohru po samostatných nájezdech se Zlínem. V minulém kole navíc Oceláři dokázali doma porazit Karlovy Vary, které předtím vyhrály šestkrát v řadě.

Už nemáme nahráno, vědí v Litvínově. Chemici po další porážce padají tabulkou

Jenže dobré rozpoložení domácích hned po čtyřiceti vteřinách hry narušil nejproduktivnější hráč extraligy Marek Kvapil, který střelou zápěstím od modré čáry zaskočil brankáře Šimona Hrubce a poslal Liberec do vedení.

Třinečtí pak měli několik zajímavých příležitostí k vyrovnání, jenže je neproměnili, a tak podruhé udeřili hosté. Radan Lenc s Liborem Hudáčkem vybojovali puk za brankou a poslali ho na volného Kvapila, který přidal svůj druhý gól v zápase.

Domácí ale dokázali ve druhé třetině během necelých osmi minut vývoj utkání otočit, když se postupně prosadili Aron Chmielewski, Martin Gernát a Vladimír Svačina, který ještě před druhou přestávkou přidal další trefu a zvýšil na 4:2.

Liberec se hned zkraje poslední třetiny vrátil do zápasu po dorážce Martina Ševce, domácí si ale po chvíli vzali díky kurióznímu momentu dvougólové vedení zpátky. Po nahození Davida Musila se puk od zadního mantinelu odrazil zcela proti očekávání přímo k volnému Eriku Hrňovi a ten ho poslal přesně do horního růžku branky.

Další góly už ve třinecké Werk Areně nepadly, a tak domácí uhájili vítězství nad vedoucím celkem extraligy 5:3.

PSG Berani Zlín - HC Energie Karlovy Vary 1:4

Ve Zlíně viděli diváci první gól v 16. minutě a postaral se o něj karlovarský Tomáš Mikúš, když pohotově zakončil po přihrávce Romana Vlacha. Ve druhé třetině byli domácí aktivnější, jenže góly dávali jen hosté.

Na 2:0 zvyšoval v 34. minutě Sebastián Gorčík a třetí gól přidal jen o chvíli později Stanislav Balán. Na začátku třetí třetiny vedli hosté už 4:0 po trefě Dávida Grígera, jenže tentokrát dokázal Zlín rychle odpovědět díky Jakubu Šalhařovi. Víc ale domácí nezvládli, a tak podlehli Karlovým Varům 1:4.

Piráti Chomutov - HC VERVA Litvínov 1:2 po prod.

V prvních dvou třetinách gól nepadl, ale hned v první minutě třetí třetiny se domácí ujali vedení, když Pavel Klhůfek po parádní individuální akci našel Masiho Marjamäkiho, který pohodlně zakončoval do prázdné branky.

O pět minut později ale vyrovnal litvínovský Michal Trávníček, když z velkého úhlu zaskočil chomutovského gólmana Justina Peterse. Rozhodnout nakonec muselo prodloužení a šťastnější byli hosté, protože dva body nakonec získali oni díky gólu Juraj Mikúše.

HC Dynamo Pardubice - HC Sparta Praha 4:5 po prod.

Přestřelku v Pardubicích načal v osmé minutě domácí Rostislav Marosz, který využil přesilovou hru. Hosté odpověděli až na začátku druhé třetiny, když únik dva na jednoho zakončil Robert Říčka.

Pardubice zvítězily v Litvínově 4:3, rozhodl Děrvuk

Pardubicím ale vrátil ještě před druhou sirénou vedení francouzský útočník Sacha Treille. Ve 44. minutě sparťané podruhé v zápase vyrovnali, ale ani tentokrát nerozhodný stav nevydržel moc dlouho, protože jen o chvíli později se prosadil pardubický Miloš Bubela.

Jenže vyrovnání přišlo i napotřetí, tentokrát se o něj postaral Jan Buchtele. V 55. minutě šla Sparta dokonce poprvé v utkání do vedení, jenže její radost krátce nato utnul domácí Tomáš Rolinek. Rozhodnout muselo prodloužení, v němž vystřelil bod navíc pro Spartu Jeremie Blain. Pražané se navíc díky zaváhání Liberce vrací na první místo extraligové tabulky.

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 2:1

Domácí šli proti Brněnské Kometě do vedení v 6. minutě po trefě Pavla Musila. Druhý gól přidala Mladá Boleslav těsně před polovinou zápasu, když ve vlastním oslabení skóroval Martin Procházka.

Brňané dokázali snížit na ve 49. minutě zásluhou Lukáše Kašpara, domácí pak ale těsné vedení uhájili a připsali si tři body.

HC Olomouc - Mountfield HK 3:1

Hradec držel v Olomouci od první třetiny dlouho vedení 1:0, domácím se ale ve 47. minutě podařilo vyrovnat, když po Irglově nabídce pohotově tečoval Petr Strapáč. Stejný hráč pak otočil vývoj utkání, tentokrát dělovkou po přistrčení Jakuba Galvase.

A když se hosté v závěru snažili o vyrovnání při hře bez brankáře, dovršil olomoucký útočník hattrick trefou do prázdné brány.

HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Ridera 2:3 po náj.

V Plzni šli do vedení hosté z Vítkovic a postarali se o to bývalí hráči Plzně. Jakub Lev přenechal kotouč Janu Schleisovi a ten ho nechytatelně napálil do horního rohu plzeňské branky. Domácí ale ještě do přestávky srovnali zásluhou úniku Milana Gulaše.

Těsně po polovině utkání se Plzni díky trefě Denise Kindla povedlo skóre otočit, jenže sedm sekund před koncem druhé třetiny srovnal na 2:2 Roman Szturc. Ve třetí třetině diváci gól neviděli a nerozhodlo ani prodloužení, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy, v nichž byli úspěšnější hosté. Rozhodující nájezd proměnil Ondřej Roman.

Tipsport extraliga 2018/19 (PLATNÉ K 4. 11. 2018)

17. kolo hokejové extraligy:
Piráti Chomutov - HC Verva Litvínov 1:2 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 41. Marjamäki (Klhůfek) - 46. Trávníček (Jurčík, Gerhát), 64. J. Mikúš (Ščotka, J. Petružálek). Rozhodčí: Pešina, Pavlovič - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 5250 (vyprodáno).

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 6. P. Musil (Pacovský, M. Látal), 29. M. Procházka (L. Pabiška) - 49. Kašpar (Zaťovič). Rozhodčí: Lacina, Hejduk - Polák, Rampír. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2439.

PSG Berani Zlín - HC Energie Karlovy Vary 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 43. Šlahař (Anděl, Žižka) - 16. T. Mikúš (Roman Vlach, O. Beránek), 34. Gorčík (Lapšanský), 38. Balán (Šenkeřík, O. Beránek), 42. Gríger (Skuhravý). Rozhodčí: Hodek, Mrkva - Bryška, D. Klouček. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. Diváci: 4019.

HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 5:3 (0:2, 4:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 24. Chmielewski (Cienciala, O. Kovařčík), 28. Gernát (Werek), 32. Svačina (Martin Růžička, Polanský), 36. Svačina (Adamský, Gernát), 48. Hrňa (D. Musil, Marcinko) - 1. M. Kvapil (Šmíd, Doherty), 17. M. Kvapil (L. Hudáček, Lenc), 41. Ševc (P. Jelínek). Rozhodčí: Bejček, Hribik - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:1. Diváci: 4834.

HC Olomouc - Mountfield Hradec Králové 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 47. Strapáč (Irgl, Kolouch), 54. Strapáč (J. Galvas, Kolouch), 60. Strapáč - 8. Cibulskis (Cingel). Rozhodčí: Šír, Úlehla - Lučan, V. Hanzlík. Vyloučení: 5:2. Bez využití. Diváci: 3527.

HC Dynamo Pardubice - HC Sparta Praha 4:5 v prodl. (1:0, 1:1, 2:3 - 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Marosz (Trončinský, P. Sýkora), 31. S. Treille (Dušek, Bubela), 47. Bubela, 57. Rolinek (Trončinský, P. Sýkora) - 25. Říčka (Kumstát, Blain), 44. Blain (P. Vrána, A. Kudrna), 48. Buchtele (A. Kudrna, Blain), 55. Jarůšek (A. Kudrna, Košťálek), 63. Blain (Pech, Říčka). Rozhodčí: Hradil, Kika - Malý, Lhotský. Vyloučení: 6:5. Využití: 3:1. Diváci: 8338.

HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Ridera 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Gulaš (Kratěna), 32. D. Kindl (Čerešňák, Kracík) - 7. Schleiss (Lev), 40. Szturc (O. Roman, Tybor), rozhodující sam. nájezd O. Roman. Rozhodčí: Jeřábek, Pražák - J. Svoboda, Kis. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 4747.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít