Kometa ztratila proti Spartě dvougólový náskok a v prodloužení padla, nepomohl jí ani gól Plekance

Hokejisté brněnské Komety nezvládli předehrávku 25. kola extraligy, když na domácím ledě podlehli pražské Spartě 3:4 po prodloužení, i když ve druhé třetině vedli 3:1. K vítězství jim nepomohl ani gól a asistence Tomáše Plekance, který nastoupil v nejvyšší domácí soutěži poprvé po návratu z NHL. Dvě přihrávky si připsal i další veterán Martin Erat, který se v brněnské sestavě objevil poprvé v sezoně.

Brno Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Plekanec v dresu brněnské Komety.

Tomáš Plekanec v dresu brněnské Komety. | Foto: Václav Šálek | Zdroj: ČTK

Nabuzená Kometa vstoupila do utkání aktivně a od první minuty svého rivala přehrávala. Hodně blízko k úvodnímu gólu měli domácí v páté minutě, tehdy ale už překonanému sparťanskému brankáři Matěji Machovskému pomohla tyč.

Nováček Plekanec i navrátilec Erat. Kometa nastoupí proti Spartě se dvěma zvučnými posilami

O chvíli později už se zaplněná brněnská hala dočkala a přispěli k tomu i Martin Erat a Tomáš Plekanec. Prvně jmenovaný zavezl puk do pásma, poslal ho Plekancovi a ten povedenou přihrávkou vybídl ke skórování osmnáctiletého Karla Pláška.

Brněnští pak měli ještě další šance, ale Machovský už do přestávky puk za svá záda nepustil. Pořádný vzruch pak přinesly ještě potyčky a následný pěstní souboj mezi domácím Tomášem Malcem a hostujícím Stevenem Delislem.

Sparťané načali druhou část lépe než první a brzy se dočkali odměny v podobě vyrovnávajícího gólu, když využili špatné rozehrávky brněnského brankáře Libora Kašíka a po následném závaru poslal puk do sítě Tomáš Pavelka.

Vyrovnaný stav ale vydržel jen pár minut, ještě před polovinou zápasu totiž vrátil domácím vedení dorážející Martin Zaťovič. A hned o sedmnáct sekund později vedli domácí už 3:1, když po Eratově pasu skóroval Plekanec.

Jennže hosty pak zase vrátila hry branka Tomáše Pšeničky a necelých pět minut před koncem třetí třetiny vyrovnal v přesilovce Erik de la Rose. Muselo se tak rozhodnout v prodloužení, které po 46 sekundách ukončil hostující Andrej Kudrna.

Kometa tak ztratila slibně rozehrané utkání a podlehla Spartě doma poprvé po dvou letech. Pražané se udrželi v první šestce na páté pozici, domácí zůstávají sedmí.

Tipsport extraliga 2018/19 (PLATNÉ K 6. 12. 2018)

Předehrávka 25. kola hokejové extraligy:
HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 3:4 v prodl. (1:0, 2:2, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 7. Plášek (Plekanec, M. Erat), 29. Zaťovič (P. Holík), 29. Plekanec (M. Erat) - 23. T. Pavelka (Pech, Forman), 37. Pšenička (M. Novák, Piskáček), 56. De la Rose (Pech, Tomáš Dvořák), 61. Kudrna (T. Pavelka). Rozhodčí: Hribik, A. Jeřábek - Jindra, Zíka. Vyloučení: 6:6, navíc Malec, Barinka - Delisle všichni 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 7700 (vyprodáno).

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít