Plzeň i počtvrté v sezoně porazila Spartu, Chomutov zdolal Kometu

Hokejistům Plzně se v letošní sezoně daří proti Spartě, pražský tým porazili i ve čtvrtém zápase v sezoně a po 44. kole mají 97 bodů. Vyhrály i Chomutov, Zlín, Liberec a Olomouc.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plzeň porazila Spartu i ve čtvrtém zápase v sezoně

Plzeň porazila Spartu i ve čtvrtém zápase v sezoně | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

HC Sparta Praha – HC Škoda Plzeň 2:4

Plzni se letos proti Spartě daří. V pražských Vysočanech díky výhře 4:2 získali plný počet dvanácti bodů ze vzájemných zápasů, celkem jich mají už 97, navíc gólman Svoboda vychytal už třicátou výhru.

Calgary nabídlo Jágra dalším klubům, na Kladně jsou připraveni

Do zápasu přitom lépe vstoupila Sparta. V 16. minutě tečoval Michálkovu střelu Lukáš Pecha domácí vedli 1:0 a těsný stav drželi až do poloviny zápasu. Pak ale Kubalík a Vrána na trestné lavici sledovali přesilovku Indiánu pět na tři, při které Mertl vyrovnal a Kracík v pokračující klasické výhodě otočil skóre na 2:1 pro Plzeň.

Domácí ještě jednou vyrovnali, když pohlednou kombinaci zakončil Klimek, jenže po třech minutách třetí čísti hry prostřelil Aittokallia Nicholas Jones a rozhodl o hostující výhře. Mertl pak ještě do prázdné branky završil hostující výhru 4:2.

Piráti Chomutov – Kometa Brno 2:1

Daří se také Chomutovu proti Brnu, také Piráti aktuálního mistra počtvrté porazili, ze vzájemných zápasů mají deset bodů.

Všechny tři góly padly ve druhé třetině. Piráti vedli 2:0 díky Smejkalovi s reprezentantem Vondrkou, který ujel kompletní pětce Komety od vlastní modré čáry. Kometa snížila dvě minuty před druhou pauzou Tomáš Vincour, přes tlak ve třetí třetině ale hosté vyrovnat nedokázali.

HC Oceláři Třinec – Mountfield HK 2:1 po samostatných nájezdech

V souboji třetího týmu extraligy s druhým diváci v Třinci sledovali jedinou remízu 44. kola. O vítězství Třince 2:1 rozhodly až samostatné nájezdy a Oceláři stáhli náskok Mountfieldu na 3 body.

V základní hrací době se prosadili jen hostující Graňák a domácí Chmielewski, pak už dominovaly obrany, které na obou stranách patří mezi nejpevnější v extralize.

Čtyři tisíce diváků ve Werk Areně viděly další góly až v nájezdech, na proměněné pokusy Polanského a Růžičky ještě dokázali hradečtí hokejisté odpovědět, poslední slovo ale měl Jakub Petružálek, který rozhodl o výhře domácích 2:1.

Aukro Berani Zlín – HC Dukla Jihlava 2:1

Berani doma proti předposlednímu týmu tabulky přetrhla sérii sérii tří porážek v řadě a stále bojuje o elitní desítku zajišťující předkolo play-off.

Jihlavu sice ve Zlíně brzy poslal do vedení v přesilovce Petr Straka, jenže početní výhody využili i domácí. Ještě v první desetiminutovce vyrovnal Zdeněk Okál, který ve 49. minuty, kdy stejný hráč rozhodl.

BK Mladá Boleslav – Bílí Tygři Liberec 0:3

Liberečtí Bílí Tygři zažívají nejlepší období v sezoně, vyhráli už popáté v řadě a útočí dokonce na elitní šestku zaručující postup do čtvrtfinále.

V Mladé Boleslavi rozhodli loňští vítězové základní části už během prvních 13. minut, během kterých gólmana Maxwella překonali Bakoš, Derner a Jelínek.

HC Olomouc - HC Verva Litvínov 4:2

Kýžené šesté místo aktuálně drží Olomouc s dvoubodovým náskokem na trio Liberec, Pardubice, Zlín. Hanáci ve 44. kole porazili 4:2 Litvínov, který v novém roce stále ještě nezískal ani bod.

Litvínovu nepomohl ani návrat obránce Jana Čutty, který byl během prvních deseti minut v Olomouci dvakrát vyloučen, první přesilovku využil Skladaný.

Chemici sice po první přestávce vyrovnali, ale Laš s Burianem zajistili Olomouci vedení, které už hosté dorovnat nedokázali. Výhru 4:2 pojistil dvě minuty před koncem Jakub Herman.

Tipsport extraliga (PLATNÉ K 28. 1. 2018)

44. kolo hokejové extraligy:
HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 16. Pech (Z. Michálek), 33. Klimek (Forman, Kalina) - 30. Mertl (D. Kindl, Gulaš), 30. Kracík (Mertl, Kratěna), 43. Jones (Rubner), 60. Mertl (Kantner). Rozhodčí: Hejduk, Pešina - D. Klouček, Pešek. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:2. Diváci: 16.083.

Aukro Berani Zlín - HC Dukla Jihlava 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Okál (D. Šťastný, Roberts Bukarts), 49. Okál (Roberts Bukarts, Freibergs) - 2. P. Straka (Skořepa, J. Zdráhal). Rozhodčí: M. Sýkora, Hribik - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. Diváci: 3690.

Piráti Chomutov - HC Kometa Brno 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 21. Smejkal (Sklenář, Dietz), 26. Vondrka - 39. Vincour (Haščák). Rozhodčí: Hodek, Pražák - Gerát, D. Hynek. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 4562.

BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec 0:3 (0:3, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Bakoš (L. Krenželok, Ševc), 7. Derner (Bakoš, P. Jelínek), 13. P. Jelínek (Šmíd). Rozhodčí: Šír, Roman Svoboda - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:1. Bez využití. Diváci: 4088.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít