Na extraligu i první ligu bude moci nově chodit až 300 lidí. Všichni budou muset mít negativní test

Při zápasech hokejové extraligy a první ligy bude moci být na stadionech nově až 300 lidí. Podle upraveného manuálu, který zohledňuje výnos Ministerstva zdravotnictví ČR, musí být přítomné osoby uvedené na seznamu dlouhodobých partnerů klubu a musí se prokázat negativním testem na koronavirus ne starším než 48 hodin. Vedení Českého hokeje to oznámilo v tiskové zprávě.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hradecká aréna bez divácké kulisy | Foto: Martin Veselý / MAFRA | Zdroj: Profimedia

„V rámci pilotní studie bude mít nově přístup na utkání až 300 osob. Usazeny budou v oddělených vnitřních prostorech s kapacitou nejvýše deseti osob, s časově oddělenými příchody a odchody,“ přiblížil v prohlášení další podmínky tiskový mluvčí Zdeněk Zikmund.

Třinečtí hokejisté se udrželi v čele extraligy o dva body před Plzní. Doma přehráli Litvínov 4:2

Číst článek

Do manuálu bylo zapracováno také rozhodnutí ministerstva, že profesionální sportovní kluby mohou místo PCR testů používat levnější a rychlejší antigenní testy.

To bude znamenat výraznou úsporu, protože zatímco PCR testy stojí kolem 1800 korun za kus, antigenní test přijde podle dřívějšího vyjádření premiéra Andreje Babiše (ANO) na zhruba 150 korun.

„Povinné vyšetření hráčů, rozhodčích a členů realizačních týmů metodou RT-PCR lze nahradit podobně jako v dalších zemích a soutěžích tzv. antigenními testy s tím, že musí být provedeny nejdříve 48 hodin před utkáním. V případě, že mužstvo hraje v týdnu více utkání, je třeba testování provádět dvakrát,“ uvedl Zikmund.

Povinnost nechat se testovat neplatí pro toho, kdo už onemocnění covid-19 prodělal, nejeví klinické příznaky a od jehož prvního pozitivního testu neuplynulo více než devadesát dní.

V návaznosti na výnos @Ministerstvo zdravotnictví ze 4. 12. 2020, stanovující podmínky pro konání profesionálních hokejových soutěží, rozhodl Tomáš Král o úpravě manuálu, který jsou kluby @Tipsport extraliga a @Chance liga při povinny dodržet.

Více informací a manuály ➡️ ceskyhokej.cz/clanky/ministe…

11:54 – 05. 12. 2020

1 5

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme