Hokejová Sparta si v dohrávce poradila s Mladou Boleslaví. Pražané zvítězili 3:2 po nájezdech

Hokejisté Sparty zdolali v dohrávaném utkání 34. extraligového kola Mladou Boleslav 3:2 po samostatných nájezdech. Hosté dvakrát vedli, Pražané ale vždy vyrovnali díky přesilovkovým gólům obránce Jana Košťálka. Nájezdy pak rozhodl útočník Lukáš Pech. Sparta díky čtvrté výhře za sebou navýšila náskok v čele tabulky před druhým Libercem na tři body. Pro hosty znamenal první zápas v novém roce třetí prohru v řadě.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté Sparty slaví výhru nad Mladou Boleslaví

Hokejisté Sparty slaví výhru nad Mladou Boleslaví | Foto: Michal Krumphanzl | Zdroj: ČTK

Sparta nastoupila do prvního utkání po sobotním duelu pod širým nebem v Drážďanech proti Litvínovu s uzdraveným bekem Jurčinou, jiný obránce Polášek už sledoval po podpisu smlouvy s Tapparou Tampere počínání Pražanů pouze z tribuny.

Rekord s otazníkem. Stadion v Drážďanech zaplněný nebyl, hráči si přesto atmosféru pochvalovali

O něco aktivnější byli zpočátku hosté. Jejich převahu navíc umocnil faulem v desáté minutě Řepík a Sedláček se měl v domácím brankovišti co ohánět. Velmi dobře sehraná početní výhoda ale nakonec přinesla Bruslařskému klubu i odměnu: Jeglič dostal přihrávku na kruh a prostřelil strážce domácí branky.

Pražané odpověděli rovněž v přesilovce. Fillmanův prohřešek potrestal Košťálek. V 17. minutě napřáhl od modré čáry a gólman Krošelj nestihl zasáhnout. Další možnosti pohnout stavem měli Zbořil a Řepík, jenže neuspěli.

Ve 22. minutě vychytal Zbořila Sedláček. To nejzajímavější ze druhé třetiny, která příliš vzruchu nenabídla, se ale odehrálo až v jejím úplném závěru. Při vyloučení Piskáčka ujel hostům pár vteřin před přestávkou Řepík, při zakončení zkusil rychlou střelu, Krošelj ho ale vychytal, byť měl porci štěstí, že si puk nesrazil následně do branky sám.

Třetí dějství se dlouho odehrávalo podle mladoboleslavských not, neboť ve 44. minutě zkusil Šťastný štěstí ranou přes Dvořáka s Jurčinou, Sedláčkovi se puk překulil přes ruku a skončil v síti. Hosté měli zpátky na své straně těsný náskok, ale ani ten nedokázali udržet.

V 56. minutě byl za sevření puku rukou vyloučen Dlapa. Hosty nejprve zachránil Krošelj při velkých šancích Kudrny a Jurčiny, jenže pak se do puku opřel na modré čáře znovu Košťálek a propálil vše před sebou. Tomášek pak ještě fauloval, ale i třetí vzájemný duel sezony dospěl do prodloužení. V něm se přes šance na obou stranách nerozhodlo.

Při nájezdech vsadila hostující střídačka na úterního náhradníka Peterse. Uspěli proti němu ale Řepík a Pech, zatímco na straně hostů dostal puk za Sedláčkova záda jen Zbořil.

HC Sparta Praha - BK Mladá Boleslav 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 17. Košťálek (Forman, V. Růžička), 57. Košťálek (V. Růžička, Pech), rozhodující nájezd Pech - 12. Jeglič (D. Šťastný, Hrbas), 44. D. Šťastný (Jeglič, Fillman). Rozhodčí: Kika, Pešina - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:1. Diváci: 5771.