Léčba Hořavou hokejové Spartě svědčí. Pražané porazili Vítkovice 4:2 a vyhráli druhé utkání po sobě

Hokejisté Sparty porazili v předehrávce 48. kola extraligy Vítkovice 4:2 a i ve druhém utkání pod trenérem Miloslavem Hořavou zvítězili. Pražané naplno bodovali poprvé od 10. ledna, kdy zdolali v O2 areně rovněž Vítkovice (5:3). Třemi body za dva góly a asistenci se na triumfu podíleli Jan Buchtele a Miroslav Forman. Ostravané prohráli po čtyřech výhrách.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté Sparty porazili ve 48. kole extraligy Vítkovice

Hokejisté Sparty porazili ve 48. kole extraligy Vítkovice | Foto: Kateřina Šulová | Zdroj: ČTK

Domácím se povedl vstup do utkání a ve čtvrté minutě šli do vedení. Buchtele si za vítkovickou obranu najel na Pavelkovu přihrávku a ze samostatného úniku překonal Svobodu.

Hořava po vítězné premiéře: Nebudu dělat chytráka, abych najednou říkal, co Spartě chybí

Vyrovnat mohl Dej, ale zblízka na Machovského nevyzrál. Na druhé straně zastavil Svoboda při sparťanské přesilovce Pechův únik. Vedení domácích nenavýšil ani Sukeľ, jenž po Rouskově přihrávce nezamířil do poloodkryté branky.

V 31. minutě hosté srovnali. Bývalý sparťan Bukarts napřáhl před pravým kruhem a dělovkou propálil Machovského.

Sparta rozhodla o utkání v posledních pěti minutách prostřední části, kdy dvěma zásahy v rozmezí 134 vteřin odskočila do dvoubrankového vedení. Nejprve v početní výhodě nahrál Pech zpoza brankové čáry Formanovi a ten posunul kotouč na lépe postaveného Buchteleho, který se nemýlil.

Další gól přidal Forman, který dorazil Buchteleho střelu. Regulérnost branky potvrdil videorozhodčí, který neshledal, že by Forman kopl puk úmyslně do branky.

Pojistku přidali Pražané na začátku třetího dějství opět v přesilovce. Košťálek vypálil z mezikruží a z následné dorážky se znovu prosadil Forman. Hosté snížili v předposlední minutě díky Malletovi, který tečoval Dudasovu střelu.

Posun v tabulce

Sparta porazila Vítkovice i počtvrté v sezoně a posunula se na druhé místo o šest bodů za vedoucí Liberec. Dva body na ni ztrácí Plzeň a o jeden víc Třinec. Všechny tři celky však mají oproti Pražanům k dobru tři zápasy. Předstihnout může Hořavův tým i pátá Mladá Boleslav, která je pozadu o čtyři body, přičemž sehrála o dva zápasy méně.

Ostravané zůstali dvanáctí s pětibodovým náskokem na poslední Pardubice.

Předehrávka 48. kola hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - HC Vítkovice Ridera 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. Buchtele (T. Pavelka), 36. Buchtele (M. Forman, Pech), 38. M. Forman (Buchtele), 43. M. Forman (Košťálek, Pech) - 31. Roberts Bukarts (J. Hruška, Lakatoš), 59. Mallet (Dudas, Rosandič). Rozhodčí: Šindel, Šír - Klouček, Ganger. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Diváci: 5684.