Karlovy Vary přerušily nelichotivou sérii, na domácím ledě si poradily s Plzní. Kladno podlehlo Kometě

Hokejisté Karlových Varů zdolali v předehrávce 14. kola extraligy v západočeském derby Plzeň 3:0 a zabrali po sérii pěti porážek. Indiáni naopak poprvé po šňůře pěti vítězství neuspěli. Kladnu se po jednozápasové absenci vrátil do sestavy Jaromír Jágr, ani on ale neodvrátil domácí porážku s Kometou Brno 5:6 po prodloužení.

Praha (Aktualizováno: 20:57 14. 10. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání Karlovy Vary - Plzeň | Foto: Slavomír Kubeš | Zdroj: ČTK

Do utkání vstoupila aktivněji Plzeň a ve 2. minutě musel Bulířovu šanci za cenu faulu hasit Pulpán. V následující přesilovce si největší možnost paradoxně vytvořil karlovarský Flek, který po samostatném úniku bekhendovou střelou nevyzrál na brankáře Svobodu.

Bude Čína na olympiádě? ‚Nikam se neposunuli, byla by to dehonestace hokeje,‘ míní Lener

Na druhé straně rovněž v oslabení ujel Viktor Lang, ale i jeho šanci pádem pod nohy zlikvidoval Novotný. V rychlé úvodní třetině si příležitosti vytvářely oba týmy, ty největší na straně Energie neproměnili Redlich a Vondráček a za hosty opět agilní Bulíř.

Gólový účet zápasu nakonec otevřel ve 14. minutě Kulich, který střelou z mezikruží zužitkoval přesnou Koblasovu přihrávku.

Ve druhé dvacetiminutovce byli blíže vstřelené brance hosté, ale bezchybný Novotný zlikvidoval Schleissův únik i Malátovu nebezpečnou střelu. Ve 40. minutě po potyčce Plutnara se Schleissem a následné hře čtyř proti čtyřem fauloval Hanousek a po protestech obdržel i druhý trest, čímž se hostům naskytla možnost 85 vteřin přesilové hry čtyř proti třem.

Díky obětavosti a vynikajícímu výkonu Novotného domácí početní nevýhodu ubránili a to i včetně další Bulířovy gólové příležitosti. V 48. minutě po vyhraném buly explzeňského Kracíka se dostal k puku Průžek a nekompromisní střelou zápěstím zvýšil vedení Energie.

Hosté se mohli dostat zpět do zápasu v 52. minutě, když po faulu Dlapy na ujíždějícího Schleisse nařídili rozhodčí trestné střílení. Penalty se ujal Blomstrand, ale i jeho střelu vykryl Novotný. I přes Koblasovo vyloučení v 57. minutě a následnou 150 vteřin trvající power play se hráčům Plzně skórovat nepodařilo, naopak Kohout v 59. minutě střelou do prázdné branky zpečetil vítězství Karlových Varů.

Předehrávka 14. kola hokejové extraligy:

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 14. Kulich (Koblasa, Kohout), 48. Průžek (Kracík), 59. Kohout (Plutnar, F. Novotný). Rozhodčí: Hodek, Kika - Lučan, Kis. Vyloučení: 7:5. Bez využití. Diváci: 3816.

Rytíři Kladno - HC Kometa Brno 5:6 v prodl. (3:3, 1:0, 1:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Kubík (Plekanec, Dotchin), 9. Hlava (Jágr), 17. M. Filip (Melka), 36. Dvořáček (Nilsen, Bow), 46. Kristo z trestného střílení - 7. Vincour (Bartejs), 11. Kollár (Mueller, Krištof), 12. Mueller (Krištof, Roth), 51. Krištof, 51. Zaťovič (L. Horký, Bartejs), 64. L. Horký. Rozhodčí: Jeřábek, Micka - Frodl, Komárek. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Diváci: 1238.