Hokejisté Komety Brno prohráli s Karlovými Vary 2:7, trenér Fiala po zápase rezignoval

Hokejisté Komety Brno jsou bez trenéra. Hlavní kouč Petr Fiala se vzdal funkce bezprostředně po dnešní extraligové porážce s Karlovými Vary 2:7, což byla pátá prohra týmu v řadě.

Brno (Aktualizováno: 19:22 17. 11. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté Komety Brno

Hokejisté Komety Brno | Zdroj: Profimedia

Západočechy nastartovaly k výhře dva góly v přesilovce na začátku druhé třetiny a další dvě laciné branky na jejím konci. Energie tak přerušila svoji sérii tří zápasů bez výhry, naopak Kometa natáhla šňůru utkání bez vítězství na pět a v tabulce se propadla za svého dnešního přemožitele.

Jágrova asistence Rytířům nestačila. Hokejisté Sparty porazili Kladno za rekordní divácké účasti

Domácí tým vstoupil do zápasu aktivněji a v úvodu si vytvořil i dvě šance, ale Plekanec ani Orsava své slibné pozice ve vedoucí gól nepřetavili. Kometa však pykala za nedůslednost v obraně, kdy z celkem nevinné akce prostřelil Vejmelku Koblasa a dostal tak Karlovy Vary do vedení.

To netrvalo dlouho, Kometa využila hned první přesilovou hru, když se po pěkné přihrávce Svačiny trefil zblízka Orsava. Brno pak svoji hru zklidnilo a hlavně zpřesnilo, nicméně šance Lva gól nepřinesla.

V úvodu druhé části hry Karlovy Vary dokonale využily početní výhodu na ledě. Nejprve Koblasa svým druhým gólem v zápase při hře pěti proti třem poslal hosty do vedení, o půl minuty později překonal Vejmelku a jeho čtyři spoluhráče v poli Gríger.

Brno začalo stíhačku nepříznivého stavu, ale stihlo v přesilové hře jen snížit, když se po kombinaci trefil opět Orsava. Místo vyrovnání ale přišel pro domácí tribuny šok, nejprve navýšil vedení Karlových Varů jejich nejproduktivnější hráč Rachůnek a 39 vteřin poté propadlo nenápadné nahození Poláka velmi lacino za Vejmelkova záda.

Nejistého strážce brněnské svatyně vystřídal do třetí třetiny Klimeš, ale s čistým štítem vydržel jen 33 sekund. Překonal jej Flek. Čtyřbrankové manko bylo na Kometu v současném rozpoložení velké sousto, zápas se už dohrával víceméně z povinnosti pod jasnou kontrolou hostí, kteří své vedení ještě navýšili opět díky Flekovi.

Trenér Fiala oznámil konec

Hráčům a spolupracovníkům oznámil Fiala svoji rezignaci pár minut po skončení duelu se Západočechy. „Poslední třetina nebyla hodná jména Komety. Pro mě to byl poslední signál k tomu, abych odstoupil,“ řekl Fiala na tiskové konferenci.

Kometa hraje další extraligové utkání v úterý na ledě mistrovského Třince. Zatím není jasné, kdo tým povede. „Situaci řešíme a v pondělí k ní vydáme prohlášení,“ uvedl majitel klubu Libor Zábranský.

19. kolo hokejové extraligy:

HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 2:7 (1:1, 1:4, 0:2)
Branky a nahrávky: 13. Orsava (Svačina, O. Němec), 36. Orsava (P. Holík, Zaťovič) - 12. Koblasa (Vondráček), 23. Koblasa (V. Polák, Eminger), 24. Gríger (Šenkeřík, T. Rachůnek), 39. Gríger, 40. V. Polák, 41. Flek (Stříteský, Šenkeřík), 58. Flek (Šenkeřík, F. Novotný). Rozhodčí: Hodek, T. Veselý - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:3. Diváci: 7381.

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň 4:3 v prodl. (2:1, 1:2, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 7. A. Zbořil (Skalický), 17. Hrbas (Bičevskis, R. Zohorna), 40. Bernad (Fillman, Klepiš), 63. Vondrka (Klepiš, Ševc) - 4. V. Němec (Kantner, Gulaš), 32. Gulaš, 40. Gulaš. Rozhodčí: Hejduk, Micka - Pešek, Malý. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 3288.

HC Vítkovice Ridera - HC Dynamo Pardubice 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 43. Roberts Bukarts (O. Roman, M. Svoboda), 49. Š. Stránský (P. Zdráhal) - 14. M. Beran (J. Zdráhal), 36. M. Látal. Rozhodčí: Hradil, M. Sýkora - Hlavatý, Špringl.

HC Verva Litvínov - HC Sparta Praha 3:4 v prodl. (2:1, 1:2, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Mahbod (Válek), 10. Jarůšek (J. Petružálek, T. Pavelka), 40. V. Hübl - 2. Sukeľ (Jurčina, A. Kudrna), 21. Rousek (Smejkal, Tomášek), 34. Košťálek (Smejkal, Pech), 64. Sukeľ (A. Kudrna). Rozhodčí: Bejček, Pražák - Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. Diváci: 5969.

PSG Berani Zlín - Bílí Tygři Liberec 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Ferenc (Honejsek, Herman), 38. Okál (Fryšara), 57. Fryšara (Šlahař) - 6. Zachar (L. Krenželok), 7. Marosz (Lenc), 25. L. Hudáček (Derner, Bulíř), 34. A. Musil. Rozhodčí: Pešina, R. Svoboda - Gebauer, Rožánek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4318.

Mountfield Hradec Králové - HC Oceláři Třinec 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 30. Koukal (Červený) - 6. M. Kovařčík (Hrňa), 20. O. Kovařčík (M. Kovařčík), 33. Hrehorčák, 56. M. Kovařčík (Chmielewski, Gernát). Rozhodčí: Jeřábek, Horák - Lučan, Kis. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:2. Diváci: 4219.