Východočeské derby v hokejové extralize ovládl Hradec Králové. Týmy nevyužily dvě trestná střílení

Východočeské derby v hokejové extralize dopadlo lépe pro domácí Mountfield HK. Pardubice sice šly do vedení jako první po trefě Antonína Duška. Hradec ale vyrovnal díky brance Bezúcha. V poslední minutě mu pak výhru vystřelil Filip Pavlík.

Hradec Králové Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Momentka z hokejového zápasu mezi Mountfieldem HK a Pardubicemi | Foto: Josef Vostárek | Zdroj: ČTK

Sobotní hokejové menu obstaralo východočeské derby mezi Mountfieldem HK a Pardubicemi. Oba týmy šly do zápasu v opačném rozpoložení. Zatímco Mountfield z posledních pěti zápasů prohrál jen dvakrát, Pardubice ze stejného počtu zápasů vyhrály jen jednou.

Plzeň i díky Gulašově hattricku rozstřílela Litvínov 7:1, Boleslav v přestřelce porazila Hradec 8:5

Pardubice ale do zápasu vkročily bez bázně a už v šesté minutě se radovaly z prvního gólu. Juraj Mikuš vystřelil, jeho střelu brankář Brandon Maxvell vyrazil pouze k Antonínu Duškovi, který nezaváhal a ranou mezi betony otevřel skóre zápasu.

Hradečtí hokejisté mohli vyrovnat hned o minutu později, obránce Petr Zámorský ale střílel nepřesně.

Navzdory trvajícímu nepříznivému výsledku ale byli domácí hokejisté nadále aktivnější a vyrovnání se přeci jen dočkali. V jednatřicáté minutě našel Roman Kukumberg přihrávkou Juraje Bezúcha, který vystřelil a ranou do horního rohu srovnal skóre.

Závěrečné třetí dějství začali aktivněji hráči hradeckého Mountfieldu. Filip Pavlík si skvěle zpracoval kotouč, ale zakončení z velkého úhlu mu nevyšlo a brankář Milan Klouček střelu vykryl. O pár minut později se neprosadil ani Matej Paulovič a nadále tak trval nerozhodný stav.

Gól nepadl ani ve 48. minutě, kdy došlo k závaru před hradeckou brankou.

Velkou šanci na vedoucí gól dostal Hradec ve 49. minutě. Matěj Chalupa se řítil sám na pardubického brankáře, ale nedovoleně ho zastavil Mikuš a rozhodčí nařídili trestné střílení. K puku se postavil Matej Paulovič. Kotouč mu ale sjel z bekhendu a slovenský útočník tak ani nezakončil.

Stejnou šanci dostaly vzápětí také Pardubice. V rozporu s pravidly si počínal Petr Zámorský, Rostislav Marosz ale s trestným střílením naložil podobně jako Paulovič a rovněž neproměnil.

🚨 #MHKvPCE: GÓÓÓÓL, FILIP PAVLÍK - 2:1! 😍

19:34 – 26. 01. 2019

9

I nadále tak trval nerozhodný stav. Ve 20. minutě už to vypadalo, že zápas dospěje do prodloužení. Pak se ale po vyhraném vhazování dostal k puku Oskars Cibulskis a u levého kruhu našel Filipa Pavlíka. Ten napřáhl a vystřelil na Kloučka, kterému nedal šanci zasáhnout.

Hradec vedl 2:1 a Pardubice to zkoušely bez brankáře se šesti hráči v poli. Ani tato snaha jim ale nepomohla a zápas pro ně skončil prohrou.

39. kolo hokejové extraligy:
Mountfield Hradec Králové - HC Dynamo Pardubice 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 31. Bezúch (Kukumberg, Vincour), 59. F. Pavlík (Cibulskis, Smoleňák) - 6. Dušek (J. Mikuš). Rozhodčí: Hejduk, Mrkva - L. Kajínek, K. Zavřel. Vyloučení: 6:4, navíc Rákos (Hradec Králové) 10 min. Bez využití. Diváci: 6890 (vyprodáno).
Hradec Králové: Maxwell - Zámorský, Linhart, Graňák, Cibulskis, F. Pavlík, Rosandič, Nedomlel - Smoleňák, Rákos, Lessio - Vincour, Cingel, M. Chalupa - Paulovič, Bičevskis, Miškář - Vopelka, Kukumberg, Bezúch. Trenéři: T. Martinec, P. Svoboda a Krátoška.
Pardubice: M. Klouček - Holland, Eklund, Schaus, J. Mikuš, Cardwell, Budík - Horký, Mandát, Perret - Hovorka, Marosz, Rolinek - Koffer, Ihnacak, Machala - Machač, Dušek, Poulíček. Trenéři: Lubina, Čáslava a R. Král.

Tipsport extraliga 2018/19 (PLATNÉ K 26. 1. 2019)