Extraligové týmy řeší odškodnění permanentkářů. Většina fanoušků se peněz vzdává ve prospěch klubu

Fanoušci se v končící hokejové sezoně na stadiony prakticky nedostali. Od října se tak diváci do ochozů nedostali a zůstalo to tak po celý ročník. Kluby teď řeší, jak vykompenzovat tuto situaci držitelům permanentních vstupenek, kterých má každý tým několik tisíc, třeba v Pardubicích jich bylo pravidelně i pět tisíc. Hokejoví fanoušci mají nejen v Dynamu na výběr z několika variant.

Pardubice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stadion Dynama Pardubice | Foto: Radek Kalhous / MAFRA | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Některé hokejové kluby ještě o kompenzacích nerozhodly, jednat o tom budou například v Hradci Králové. Jiní už mají jasno. Třeba v Karlových Varech platí permanentka z této sezony na tu příští a fanoušci nic nedoplácejí. Jinde si předplatitelé mohou nechat vrátit část peněz, nebo mohou celou částku věnovat klubu. Takové řešení měl třeba Liberec.

Přehrát

00:00 / 00:00

Extraligové týmy řeší odškodnění permanentkářů. Většina fanoušků se peněz vzdává ve prospěch klubu

„Měli na výběr ze tří forem. Buď se mohli vzdát kompletní částky, za kterou si permanentku koupili, nebo mohli získat zpět poměrnou částku v hotovosti, nebo si mohli vybrat prostřední variantu, což znamenalo, že nechali klubu polovinu ceny a dostali slevu 50 procent na příští nákup permanentní vstupenky,“ popisuje pro Radiožurnál manažer marketingu Dominik Jakubec.

79 procent hodnoty permanentky si mohli nechat vrátit i diváci v Pardubicích. I oni ale měli možnost se částky vzdát ve prospěch klubu.

„Permanentkáři nám částku za permanentku nechají a my se jim odvděčíme podle toho, jakou měli kategorii. Dáme jim nějaké benefity, dres, občerstvení,“ říká sportovní ředitel pardubických hokejistů Dušan Salfický.

Liberec udolal Spartu v prodloužení a je krok od finále. Třinec se výhrou v Boleslavi ujal vedení

Číst článek

Fanoušci měli na výběr z několika variant a v Pardubicích je tou nejčastější to, že fanoušci částku za permanentku klubu nechají.

„Musím říct klobouk dolů před lidmi. Drtivá většina lidí nám centu permanentky nechává a vybírá si ty benefity. Takže fanouškům patří velký dík,“ říká Salfický.

A stejně to mají i v Liberci. „Pro nás byl překvapivě největší zájem u variantu, kdy sto procent částky připadlo klubu, za což fanouškům děkujeme,“ děkuje liberecký manažer marketingu Jakubec.

Ota Gutwirth, tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme