Kladno bez Jágra prohrálo na ledě Třince po nájezdech, Litvínov otočil zápas s Kometou Brno

Hokejisté Třince zdolali doma v utkání 27. kola extraligy Kladno 2:1 po nájezdech a porazili tak Rytíře i potřetí v sezoně. Úřadující mistr vyhrál v tomto ročníku rozstřel vůbec poprvé, rozhodl ho Ondřej Kovařčík. Hosté nastoupili i po reprezentační přestávce bez svého lídra Jaromíra Jágra. Pražská Sparta porazila ve šlágru kola Plzeň 2:1 v prodloužení a Litvínov otočil utkání s Kometou Brno, které nakonec vyhrál 5:2.

Třinec (Aktualizováno: 22:24 18. 12. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Za Třinec chytal poprvé v sezoně Štěpánek, na druhé straně si odbyl premiéru Hovorka, který nastupoval při velké marodce Kladna (Jágr, Réway, Valský, Stach) v elitním útoku.

Dobrá zpráva je, že můžu trénovat, komentuje Jágr své zranění. Kdy nastoupí do hry ale neví

Obhájci titulu toužili odčinit dva dny starou prohru s Brnem a jejich aktivita vyústila gólem Stránského. S 12 brankami nejlepší střelec Ocelářů v sezoně si po dlouhém obléhání Godlovy branky vybruslil mezi kruhy a otevřel skóre. Kladno se v úvodní třetině na nic vážného nezmohlo.

Kladno mělo v prodloužení navrch, jenže nic nevymyslelo ani v přesilové hře. Před rozstřelem bylo jasné, že ho jedno z mužstev vyhraje poprvé. Oceláři měli bilanci 0:3, jejich soupeř k nim nastoupil poprvé v sezoně. Domácí vedli po střelách Stránského a Szturce, Kladno vyrovnalo shodně zásahy mezi betony, když se prosadili O'Donnell a Hovorka. V pátém kole rozhodl přesnou ranou do růžku Ondřej Kovařčík.

Litvínov otočil čtyřmi góly

Hokejisté Litvínova zvítězili v utkání 27. kola extraligy nad Brnem 5:2. Kometa díky dvěma gólům z první třetiny, které dala v rozmezí 36 sekund, vedla už 2:0, v závěru druhého dějství ale snížil Richard Jarůšek, ve třetí části pak domácí dokonali obrat čtyřmi góly. Severočeši uspěli počtvrté z posledních pěti utkání, dvakrát se v jejich dresu prosadil útočník Viktor Hübl.

Liberec zvítězil po nájezdech

Liberčtí zvítězili v Hradci Králové zvítězili 3:2 až po samostatných nájezdech. Bílí Tygři podvanácté za sebou bodovali a z toho pojedenácté vyhráli. V nájezdech zazářil hostující brankář Dominik Hrachovina, který ze tří pokusů domácích ani jednou neinkasoval, Severočeši naopak třikrát uspěli, vítězný gól dal Radan Lenc, který se trefil i v základní době.

Sparta konečně zabrala

Pražská Sparta zdolala Plzeň 2:1 v prodloužení a zvítězila po dvou zápasech, v nichž před reprezentační přestávkou nebodovala. Pražané i ve třetím vzájemném utkání sezony porazili Západočechy v nastavení. O triumfu domácích rozhodl v 63. minutě obránce Jeremie Blain. Pražané vedou tabulku o tři body před Třincem, který navíc sehrál o tři duely více.

Karlovy Vary slaví potřetí

Hokejisté Karlových Varů porazili v utkání 27. kola extraligy Zlín 3:2 po samostatných nájezdech. Energie vyhrála potřetí za sebou, Berani naopak ztratili třetí z posledních čtyř duelů. Hosté vedli po dvou třetinách 2:0, Petr Šenkeřík vyrovnal v polovině 58. minuty, rozhodující gól v nájezdech dal Dávid Gríger.

Vítkovice mohli znovu slavit

Vítkovicím se pod novým koučem Mojmírem Trličíkem opět dařilo a vyhráli. Po výhře v Hradci Králové dokázali Ostravané v dnešním utkání 27. kola extraligy porazit v severomoravském derby Olomouc 5:3 a podruhé za sebou naplno zabodovali. Hattrickem zazářil Dominik Lakatoš, ale vítěznou branku v 55. minutě vstřelil Peter Trška. Do prázdné klece triumf Ostravských zpečetil Ondřej Roman.

HC Oceláři Třinec - Rytíři Kladno 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 14. M. Stránský (Marcinko), rozhodující sam. nájezd O. Kovařčík - 23. Austin (J. Strnad, Redlich). Rozhodčí: Lacina, R. Svoboda - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 4609.

Mountfield Hradec Králové - Bílí Tygři Liberec 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 24. F. Pavlík (Koukal, Smoleňák), 59. Cingel - 37. Lenc (Knot, Šmíd), 51. L. Hudáček (Šmíd, L. Krenželok), rozhodující sam. nájezd Lenc. Rozhodčí: Šír, Micka - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:7, navíc Hrachovina (Liberec) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 4097.

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň 2:1 v prodloužení (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 27. Tomášek (Polášek, Řepík), 63. Blain (A. Kudrna, Sukeľ) - 47. Kantner (Mertl, Gulaš). Rozhodčí: Jeřábek, Úlehla - Gerát, Hynek. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. Diváci: 12 160.

HC Verva Litvínov - HC Kometa Brno 5:2 (0:2 , 1:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 38. Jarůšek, 44. V. Hübl (J. Petružálek), 46. Trávníček (Hedberg), 48. V. Hübl (J. Petružálek, F. Lukeš), 59. L. Kašpar (M. Hanzl, J. Říha) - 9. P. Holík (Pyrochta), 9. Vincour (Lev). Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Jindra, Zíka. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 5081.

HC Vítkovice Ridera - HC Olomouc 5:3 (0:1, 2:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 22. Lakatoš (Roberts Bukarts, Trška), 39. Lakatoš (Trška, O. Roman), 41. Lakatoš (O. Roman, Roberts Bukarts), 55. Trška (Mallet), 60. O. Roman (Schleiss, Roberts Bukarts) - 1. P. Musil (Klimek, Nahodil), 36. P. Musil (Ondrušek), 54. Švrček. Rozhodčí: Bejček, Pešina - Bryška, Rožánek. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. Diváci: 5325.