Hokejisté s uzavřením extraligy v průběhu ročníku nesouhlasí. Svůj názor vyjádřili v referendu

Drtivá většina hokejistů nesouhlasí s návrhem na uzavření extraligy v průběhu aktuální sezony. Proti této možnosti, o které se v minulých týdnech začalo mluvit, se v referendu České asociace hokejistů (CAIHP) vyjádřilo 266 hráčů, což je 92 procent hlasujících. Pro uzavření se vyslovilo jen 17 hráčů. Šest hokejistů se nevyjádřilo.

Praha (Aktualizováno: 18:26 8. 1. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident výkonného výboru České asociace hokejistů Libor Zbořil | Zdroj: Profimedia

„Dali jsme prostor hráčům, aby vyjádřili svůj názor, protože se jich případné uzavření bezprostředně týká. Drtivá většina s uzavřením nesouhlasí. Jedná se o účelový, neetický, a s ohledem na předsezonní ohlášení přímého sestupu a postupu, zcela nepochopitelný nesystémový krok,“ uvedl prezident výkonného výboru CAIHP Libor Zbořil na úterní tiskové konferenci v Praze.

Litvínovský Šlégr o uzavření extraligy: Zbytečná hysterie, zatím jednáme jen o převzetí soutěže

Číst článek

V případě, že by byla extraliga uzavřena, jen CAIHP připravena hájit zájmy hráčů u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. „Málokdo ví, že už na začátku roku 2007 úřad vydal k možnému uzavření soutěže nesouhlasné stanovisko,“ podotkl Zbořil.

Případnou změnu pravidel v rozehrané soutěži a uzavření extraligy označil za krádež za bílého dne nebo plivnutí do tváře všem, kterým jde o dobro hokeje. „Tento připravovaný krok může přinést klad jen klubům, které jsou ohroženy sestupem, nebo které chtějí ušetřit,“ řekl.

Je to nemorální, myslí si Hašek

Situaci o uzavření extraligy okomentoval i bývalý brankář Dominik Hašek, který má bohaté zkušenosti i ze zámořské NHL.

„Na principu uzavřené ligy funguje NHL. V našem případě to však není správná cesta. Dokonce bych řekl, že vůči hokejovým fanouškům a funkcionářům v ostatních českých městech je až nemorální, když jim berete víru v možnost postupu do extraligy,“ myslí si o iniciativě olympijský vítěz a jedna z legend NHL Dominik Hašek.

„Systém tuzemských hokejových soutěží má jednoznačně jiné historické základy, než je tomu v zámoří. Každé mužstvo bez výjimky si muselo místo v nejvyšší lize vybojovat na ledě, a tak to musí zůstat i nadále,“ uzavírá Hašek.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme