Třinec si poradil s posledním Zlínem a vyhoupl se do čela extraligy. Kladno se příblížilo baráži

Hokejisté Třince vyhráli v zápase 56. kola extraligy na ledě Zlína 4:1 a vrátili se do čela soutěže. Kladno zdolalo Pardubice 3:1 a před posledním Zlínem má náskok už 15 bodů. Na domácím ledě uspěly Karlovy Vary 5:3 nad Mladou Boleslaví i Vítkovice, které si poradily 4:2 s Brnem. Litvínov deklasoval 6:1 České Budějovice, Liberci naopak stačil proti Plzni jediný gól. Sparta porazila doma 6:3 Olomouc.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radost třineckých hokejistů

Radost třineckých hokejistů | Foto: Dalibor Glück | Zdroj: ČTK

Zlín doma vyhrál předešlých pět zápasů a i proti Třinci začal dobře. Adept na Prezidentský pohár inkasoval z první střely ve 3. minutě, kdy se z voleje trefil přesně k tyči Zabusovs.

Sklenička má v Jokeritu na play-off smůlu. O odstoupení týmu z KHL se dozvěděl od kamarádů

Zvýšit vedení domácích mohl po akci Makarenka z dorážky Fryšara, prázdnou branku ale netrefil. Kacetl zasáhl také proti individuální akci Claireauxe. Za hosty kontroval snad jen ostrou ránou z kruhu Kundrátek, jenomže našel pouze lapačku Kašíka.

Do druhé třetiny vstoupili hosté lépe a po několika šancích se dočkali srovnání v čase 26:02. Při vyloučení Gazdy vyrazil Kašík střelu Marinčina pouze před sebe, kde pohotově dorážel další slovenský medailista z olympiády v Pekingu Daňo. Oceláři hráli za minutu další přesilovku, Bakoš ani Chmielewski ale Kašíka podruhé překonat nedokázali.

Za Zlín se ukázal Honejsek, jenž se řítil sám na Kacetla, své letošní střelecké trápení ale pouze podtrhl zakončením do betonu. Svou druhou branku v utkání nedal z dobré šance ani Zabusovs.

Sympatický odpor soupeře zlomili Slezané na začátku třetí části. Po minutě a půl se ocitl nikým nehlídaný sám před Kašíkem polský útočník Chmielewski a kotouč zasunul za jeho beton. Ve 46. minutě pak Oceláři potrestali vyloučení Okála, kdy své skvělé zápěstí ukázal Martin Růžička.

Naději na zvrat měli domácí ke konci duelu, necelé čtyři minuty před koncem usedli 18 vteřin po sobě na trestnou lavici Hrehorčák s Marinčinem. Na hru šest na tři se však trenér Jenáček neodvážil a výhodu o dva muže v poli Berani za 102 zužitkovat nedokázali. Naopak hosté pět sekund před koncem pojistili výhru trefou Bakoše při power play Zlína.

56. kolo hokejové extraligy:

PSG Berani Zlín - HC Oceláři Třinec 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 3. Zabusovs (Honejsek) - 27. Daňo (Marinčin, P. Vrána), 42. Chmielewski (Kundrátek), 46. M. Růžička (Nestrašil, P. Vrána), 60. Bakoš. Rozhodčí: Hejduk, Vrba - Kis, Ganger. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. Diváci: 2700.

HC Vítkovice Ridera - HC Kometa Brno 4:2 (0:1, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 31. R. Bondra (Marosz), 37. Fridrich (R. Bondra, J. Hruška), 40. Solovjov (Lakatoš), 60. Marosz (Fridrich, R. Polák) - 7. P. Holík (Mueller), 59. Zaťovič (Mueller, A. Zbořil). . Rozhodčí: Obadal, Stano - Klouček, Šimánek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 5325.

Motor České Budějovice - HC Verva Litvínov 1:6 (1:2, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 20. Šenkeřík (Pech, Abdul) - 4. Sukeľ (Demel), 17. P. Svoboda (Irving, Gerhát), 24. Kudrna (P. Zdráhal), 40. P. Straka (P. Zdráhal, Estephan), 47. P. Zdráhal (P. Svoboda, Estephan), 50. Stříteský (Jarůšek, V. Hübl). Rozhodčí: Pešina, Mrkva - Ondráček, Zíka. Vyloučení: 6:6, navíc Štich - Zygmunt oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 3435.

HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 5:3 (2:1, 3:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Koblasa (Černoch, Kohout), 15. Černoch (Vondráček, Koblasa), 21. Kulich (T. Mikúš, Dlapa), 28. Kohout (Plutnar, M. Rohan), 31. Vondráček (Koblasa, Pulpán) - 19. Flynn (Jánošík, O. Najman), 30. Flynn (Fořt), 51. O. Najman (Pláněk, Ševc). Rozhodčí: Hradil, Pilný - Lučan, Malý. Vyloučení: 5:3. Využití: 2:1. Diváci: 2233.

Rytíři Kladno - HC Dynamo Pardubice 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 32. Kubík, 38. Plekanec, 60. Hlava (Wood, Kubík) - 21. Říčka. Rozhodčí: R. Svoboda, Pražák - Rampír, Axman. Vyloučení: 4:3. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 2390 (omezený počet).

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka a nahrávka: 16. Filippi (Klepiš). Rozhodčí: Jeřábek, Šindel - Hynek, Votrubec. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 4242.

HC Sparta Praha - HC Olomouc 6:3 (2:2, 3:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Vitouch (M. Forman, T. Dvořák), 13. E. Thorell (Moravčík, R. Horák), 33. J. Strnad (Stoljarov), 35. E. Thorell (Tomášek, Chlapík), 37. Matuškin (T. Dvořák, Sobotka), 58. Forman - 2. Rašner (Olesz, Navrátil), 10. Krejčí z trestného střílení, 33. Navrátil (Švrček). Rozhodčí: Šír, Kika - Komárek, Bohuněk.