Hokejisté Třince vyhráli na ledě Mladé Boleslavi. Wolski bodoval v šestém extraligovém utkání

Hokejisté Mladé Boleslavi prohráli v dohrávce 31. kola v přímém souboji o čtvrté místo s Třincem 1:2 a neuspěli poprvé po čtyřech výhrách za sebou. Gólem a asistencí se podílel na třetím vítězství Ocelářů v řadě obránce David Musil. V dresu vítězů bodoval i v šestém utkání v české extralize kanadský útočník s polskými kořeny Wojtek Wolski, který sice poprvé neskóroval, ale asistencí vylepšil svou bilanci na 12 bodů (8+4).

Mladá Boleslav (Aktualizováno: 21:19 22. 1. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brankář Mladé Boleslavi Gašper Krošelj a Wojciech Wolski z Třince

Brankář Mladé Boleslavi Gašper Krošelj a Wojciech Wolski z Třince | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

Středočeši, kteří se museli obejít bez nemocných Bernada, Dlapy, Klepiše a Radima Zohorny, hráli už ve třetí minutě přesilovku. První větší šanci si ale vypracovali až po jejím skončení, Lunter v ní však Štěpánka překonat nedokázal.

Hokejisté Liberce deklasovali v extraligové dohrávce Vítkovice a pojistili si vedení v tabulce

„Chtěl bych klukům poděkovat za odmakaný zápas. Spíš než o hokejové kráse to dnes bylo odbojované. Pro nás je to ale skvělý start do venkovní série čtyř utkání, která bude obtížná. Velmi si těch bodů z ledu soupeře, který je vedle nás v tabulce, vážíme,“ řekl kouč vítězů Václav Varaďa.

V polovině deváté minuty šli do vedení Oceláři, když po Wolského akci zakončené nebezpečnou střelou uklidil puk po Krošeljově zákroku do branky obránce Musil a oslavil první gól v sezoně. Ve 14. minutě byl blízko vyrovnání Zbořil, s jeho zakončením zblízka si poradil Štěpánek.

Hostujícího gólmana pak prověřil nebezpečným bekhendovým pokusem ve vlastním oslabení Lunter, jenže pak musel k Pláňkovi na trestnou lavici Hrdinka a Třinec měl k dispozici 46 sekund přesilovku pět na tři. Absolutně nic při ní ale hosté nevymysleli.

Ve druhém dějství zakončil tísněný Najman těsně vedle odkryté branky, Kousal vzápětí bombou sestřelil Štěpánka. Chvilku po polovině zápasu zvýšil Hrňa, který pokusem z otočky zaskočil Krošelje. Středočechy ale ještě do druhé pauzy vrátil zpátky do hry Hrdinka, jehož rána od modré čáry prošla až za Štěpánkova záda.

Wolski mohl ve 49. minutě vrátit obhájcům titulu dvoubrankový náskok, jenže Krošelj byl proti. V 53. minutě se před domácími otevřela jedinečná příležitost, poté co Gernát fauloval vysokou holí a musel pykat na 2+2 minuty. Domácí hned zpočátku sevřeli Oceláře, ale vyrovnat nedokázali. Přes dvě minuty zkusili v závěru i power play, rovněž bez úspěchu.

„Myslím, že jsme hráli velmi dobře proti velmi silnému soupeři. Akorát ta produktivita nás dnes trošku trápila a nedotlačili jsme tam ten druhý gól, i když si myslím, že bychom si to vyrovnání zasloužili,“ řekl mladoboleslavský kouč Pavel Patera.

BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 37. Hrdinka (Skalický) - 9. D. Musil (Wolski, Martin Růžička), 33. Hrňa (D. Musil, Hrehorčák). Rozhodčí: Pešina, Šindel - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 3027.