Sparta pod novým koučem zabrala a porazila Kometu v prodloužení, Kladno padlo pošesté v řadě

Hokejisté Sparty ve 43. kole extraligy v prvním utkání pod vedením nového trenéra Miloslava Hořavy porazili Brno 4:3 v prodloužení. O první výhře Pražanů po čtyřech zápasech rozhodl v nastavení druhým gólem v utkání Michal Řepík. Domácí útočník Lukáš Rousek si připsal tři asistence. Brno prohrálo poprvé po třech výhrách.

Praha (Aktualizováno: 20:26 2. 2. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté Sparty slaví výhru nad Kometou Brno

Hokejisté Sparty slaví výhru nad Kometou Brno | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

Hořava, který Spartu vedl už v sezoně 2010/2011, se ujal funkce v sobotu po čtvrtečním odvolání německého kouče Uweho Kruppa a jeho asistenta Jaroslava Nedvěda.

Návštěvy v hokejové Lize mistrů se začínají blížit extralize, soutěž je stále prestižnější

Poprvé od října se v domácím dresu představil obránce Pavelka, který do konce ledna hostoval v Litvínově. Sparta byla v první třetině aktivnější, ale všechny její pokusy ztroskotaly na brankáři Vejmelkovi. Nakonec se 25 vteřin před koncem úvodního dějství prosadila Kometa. Stránský vyslal do úniku Zaťoviče a hostující kapitán vyzrál na Machovského.

Sparťané srovnali na začátku druhé části. Rousek využil špatné rozehrávky hostů a zpoza brankové čáry přihrál volnému Sukeľovi, který střelou z první překonal Vejmelku.

V polovině utkání využili Pražané přesilovku. Smejkal našel zadovkou kapitána Řepíka, jenž otočil skóre. O 91 sekund později domácí zvýšili. Kudrnova zpětná nahrávka od zadního mantinelu doputovala k přesně mířícímu Říčkovi.

Kometě vyšel úvod závěrečné třetiny a po 29 vteřinách snížila. Zaťovič přihrál Muellerovi, který stejně jako Řepík s Říčkou zakončil z pokleku ranou bez přípravy.

V 55. minutě Brno vyrovnalo. Svozil se podél hrazení prosmýkl sparťanskou obranou a předložil puk Horkému, jenž se z mezikruží trefil do poloodkryté branky.

Vítězství domácích zařídil v O2 areně před 14.518 diváky Řepík, který se po Rouskově pasu prosadil střelou z první.

HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 4:3 v prodl. (0:1, 3:0, 0:2 - 1:0)

HC Vítkovice Ridera - Rytíři Kladno 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

PSG Berani Zlín - HC Škoda Plzeň 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

HC Energie Karlovy Vary - HC Olomouc 2:4 (0:3, 2:0, 0:1)

Mountfield Hradec Králové - HC Dynamo Pardubice 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)

HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec 2:3 (2:3, 0:0, 0:0)

BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)