Kladno po 11 prohrách povstalo z popela. Rytíři porazili Spartu 4:2, vítěznou trefu obstaral Jágr

Hokejisté posledního Kladna porazili v předehrávce 49. kola extraligy Spartu 4:2, zabrali po 11 prohrách za sebou a bodově se dotáhli na třinácté Pardubice. Vítěznou branku vstřelil v 52. minutě osmačtyřicetiletý hrající majitel Rytířů Jaromír Jágr a při power play dovršil výsledek obránce Andre Lakos. Čtvrtí Pražané prohráli teprve podruhé z posledních šesti duelů a promarnili možnost na posun na druhé místo.

Kladno (Aktualizováno: 21:44 27. 2. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Jágr v dresu kladenských Rytířů

Jaromír Jágr v dresu kladenských Rytířů | Zdroj: Profimedia

Rytíři od začátku bojovali, aby se dostali ze dna tabulky. Machovského jako první vážněji ohrozil ve třetí minutě Jágr, na druhé straně pálil Kalina.

Pardubice se díky výhře nad Kladnem přiblížily záchraně. ‚Určitě ještě není hotovo,‘ myslí si Vondrka

Za domácí zahrozil Austin a Godla si poradil s Růžičkovou střelou po Lakosově zaváhání. Následně šel rakouský bek pykat, ale v oslabení se Kladno ubránilo a ještě zahrozilo střelami Kauta a Austina.

V 17. minutě se Kladno ujalo vedení. O'Donnell zpoza branky našel Redlicha, který zblízka překonal Machovského. Zvýšit náskok mohl hned vzápětí Nashe, ale sparťanského gólmana nepřekonal. Náskok Rytíři udrželi jen 41 sekund. Lakos na útočné modré čáře ztratil puk, Pech jej po brejku předal Formanovi a ten našel před odkrytou brankou Buchteleho.

Pořád ‚nahoru dolu‘

V úvodu druhé části měl příležitost otočit stav Košťálek, ale Godla svůj tým podržel. Vrátit Kladnu vedení mohl Zikmund, ale z dorážky neuspěl. Ve 29. minutě se radovali Pražané. Buchtele nahodil puk z úhlu bekhendem a Godla si jej hokejkou srazil do branky. Sparta odolala při Sukeľově trestu, ale při Poizlově vyloučení v 37. minutě vyrovnal tečí Austinovy střely Zikmund.

Ve 42. minutě překonal Godlu Vitouch, ale sudí po konzultaci s videorozhodčím gól neuznali pro kopnutí bruslí. Po vyloučeních Košťálka a Formana Kladno nevyužilo 69 sekund trvající přesilovou hru pěti proti třem.

A zase ten Jágr

V 52. minutě ale rozhodl Jágr, který objel branku a zasunul puk za Machovského. Rytíři pak odolali při šancích Sparty a 13 sekund před koncem dovršil výsledek do prázdné branky Lakos.

Osmačtyřicetiletý hokejista tak navázal na svůj výkon z předchozího vzájemného střetnutí, kdy 12. ledna na ledě Sparty rozhodl o výhře Kladna 8:4 dvěma góly a dvěma asistencemi.

„Jarda nás drží celou sezonu a pořád patří k nejlepším hráčům v extralize, co se týče držení a krytí puku a střely. Dokáže se tím prosadit a je pro náš tým strašně důležitý,“ uvedl trenér Kladna David Čermák.

„Je to parádní hokejista. Bojuje, dře. Je vidět i po ztrátě puku, jak se snaží dotahovat situace dozadu. Když se budeme bavit o superlativech, tak tu budeme do rána,“ doplnil Čermáka i trenér Sparty Josef Jandač.