Třetí extraligový ‚Winter Classic‘ se odehraje poprvé v zahraničí, Litvínov se utká se Spartou v Drážďanech

Hokejové utkání pod širým nebem se v české extralize bude hrát už potřetí. Poprvé se ale uskuteční v zahraničí, a to v Německu na fotbalovém stadionu v Drážďanech. Předtím se zápasy hrály v Pardubicích v lednu 2011 a v Brně o pět let později. Pro hráče Litvínova i Sparty to bude svátek.

Drážďany Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Maskoti Sparty a Litvínova na stadionu v Drážďanech | Foto: David Kalvas | Zdroj: Český rozhlas

„Ano, těším se hodně. Za celou svou kariéru jsem takový zápas nehrál. Je sice pravda, že jsem v Děčíně začínal na otevřeném zimáku, ale to už je nějaký pátek. Asi to moc o hokeji nebude, spíše o atmosféře,“ uvedl pro Radiožurnál litvínovský útočník Michal Trávníček.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na tzv. Winter Classic se těší na Spartě i v Litvínově. Více v příspěvku Davida Prouzy

Na takzvaný Winter Classic, jak se venkovním zápasům říká v NHL, se těší i na Spartě. „Hrál jsem takový zápas v roce 2016 v Brně před necelými dvaadvaceti tisíci lidí. Můžu teď mluvit za celý tým, že je to pro klub doopravdy i čest. Bude to velký zážitek,“ vyprávěl před pár měsíci sportovní ředitel Sparty Petr Ton.

Hráči obou klubů se navíc mohou těšit na hlasitou podporu z hlediště, drážďanský stadion má totiž kapacitu 32 000 diváků. Utkání Litvínova se Spartou navíc patří k prestižním extraligovým soubojům.

„Myslím, že s nimi dlouhodobě hrajeme vyrovnané zápasy, které mají dobrou atmosféru, ať se jeden či druhý nachází na jakémkoliv místě v tabulce. Věřím, že tomu tak bude i v následujících dvou utkáních,“ připomněl Trávníček fakt, že se Litvínov se Spartou utká v krátké době dvakrát. Poprvé v pondělí od půl sedmé večer v libeňské hale, podruhé v sobotu od 19.30 v Drážďanech.

David Prouza Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme