Kapitán pro Pchjongčchang Erat rozhodl o vítězství Komety, Sparta ukončila sérii porážek

Hokejisté Komety Brno zvítězili v dohrávce 30. kola hokejové extraligy ve Zlíně 4:2 a posunuli se na třetí místo tabulky. Vítěznou branku dal zkušený Martin Erat. Sparta doma porazila Hradec 2:1 v prodloužení.

Zlín (Aktualizováno: 20:55 16. 1. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Erat a Hynek Zohorna

Aukro Berani Zlín – Kometa Brno 2:4

Zlín v posledních dnech porazil doma vedoucí Plzeň i třetí Vítkovice, na rozjetou Kometu ale Berani v dohrávce 30. kola stačili jen dvě třetiny. Dokonce šli dvakrát do vedení, v první třetině Roberts Bukarts v přesilovce připravil pozici Honejskovi, ve druhé skóroval v oslabení sám.

Hokejová liga mistrů: Finále bez české účasti, Třinec ani Liberec odvety nezvládly

Náskok domácích ale vždy dorovnal Jan Hruška, pokaždé po přihrávce beka Jakuba Krejčíka.

Ve třetí třetině byli Valaši i díky třem přesilovkám střelecky aktivnější, ale v přesilové hře se prosadila Kometa. Zkušenosti ukázal předpokládaný kapitán reprezentačního výběru pro Pchjongčchang Martin Erat a z dorážky vstřelil vítěznou branku.

Do prázdné branky ještě zvýšil na konečných 4:2 Hynek Zohorna, opět po přihrávce Erata. Kometa se díky výhře posunula na třetí místo před Vítkovice.

HC Sparta Praha – Mountfield HK 2:1 po prodloužení

Sparťané se doma proti Hradci snažili zlomit sérii tří porážek v řadě. Po neúspěšném tlaku v první třetině k výhře nakročili v polovině zápasu. V rychlém sledu si vytvořili tři brankové příležitosti, tu poslední využil Miroslav Forman po přesné přihrávce od Klimka.

Vedení drželi až do úvodu 53. minuty. Pak jim ujel olympijský reprezentant Petr Koukal a poslal zápas do prodloužení. To trvalo jen 27 sekund, než o domácí výhře rozhodl Marek Ďaloga.

Tipsport extraliga (PLATNÉ K 16. 1. 2018)

Dohrávka 30. kola hokejové extraligy:
Aukro Berani Zlín - HC Kometa Brno 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 4. Honejsek (Roberts Bukarts), 28. Roberts Bukarts - 14. J. Hruška (Krejčík, M. Erat), 30. J. Hruška (Krejčík, Gulaši), 52. M. Erat (Zaťovič, Vincour), 60. R. Zohorna (M. Erat). Rozhodčí: Hribik, Hradil - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4429.

33. kolo hokejové extraligy:
HC Sparta Praha - Mountfield Hradec Králové 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 30. Forman (Klimek), 61. Ďaloga (Forman, Pech) - 53. Koukal (Gregorc). Rozhodčí: Šír, Pražák - Pešek, D. Klouček. Vyloučení: 4:5, navíc Červený (Hradec Králové) 10 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 5742.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít