Hokej v pochmurné atmosféře. Havířov si před zápasem připomínal zesnulého fanouška

Hokejový klub v Havířově řeší velkou tragédii. Po sobotním zápasu 1. ligy utrpěl jeden z fanoušků zranění, kterým po několika hodinách podlehl. Krajští kriminalisté teď prověřují okolnosti celého incidentu. Jedna z verzí je totiž taková, že došlo k napadení ze strany člena ochranky. Středeční zápas havířovských hokejistů s Litoměřicemi se proto odehrál v dosti pochmurné atmosféře.

Havířov Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pietní místo za zesnulého havířovského fanouška

Pietní místo za zesnulého havířovského fanouška | Foto: Petr Sznapka | Zdroj: ČTK

Před havířovským stadionem se každou chvíli někdo zastaví a zapaluje svíčku za zesnulého fanouška, takže po chvíli už tu září možná padesát plamínků.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokej v pochmurné atmosféře. Havířov si před zápasem s Litoměřicemi připomínal zesnulého fanouška

„Údajně spadl ze schodů. Pak jsme se dozvěděli, že měl být údajně napaden pořadatelskou službou, ale nechtěli jsme to roznášet, protože nic nebylo oficiální. Je to hodně smutné. A jestli se ukáže vina security, tak bude hodně smutné, jak se zachovala,“ říká Radiožurnálu nevlastní bratr zesnulého fanouška.

Kolem stadionu se před zápasem živě spekuluje o tom, že mohl být jednačtyřicetiletý fanoušek obětí násilného činu pořadatelské služby. Ostatně než se situace řádně prošetří, klub bude využívat služby jiné agentury zajišťující pořádek. 

Policie vyšetřuje smrt fanouška Havířova jako ublížení na zdraví, okolnosti konfliktu nechce komentovat

Číst článek

U turniketů před vstupem do haly tak postávají jiní muži s nápisem „security“ na zádech. „Nevíme nic, my jsme jiná sekuritka,“ kroutí hlavou, když se jich zeptáte na víkendovou tragédii.

Když od pietního místa uděláte pár kroků a vejdete na stadion, řeknete si, že tady už není tak pochmurná nálada. Alespoň dokud na začátku diváci nedrží minutu ticha. A taky dokud si nevšimnete transparentů místních fanoušků. Na jednom z nich stojí „odpočívej v pokoji, Michale“, na dalším je zase dost hanlivý vzkaz pro místní ochranku. 

„K události, která se tady odehrála po sobotním zápase, se klub nebude nijak víc vyjadřovat. Alespoň do doby, než proběhne vyšetřování, které má na starosti kriminální policie,“ říká Martina Kotulová z vedení havířovského klubu. Víc vám tu k sobotní tragédii nikdo neřekne.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme