Hokejisté Hradce Králové zpečetili postup v Lize mistrů kanonádou, Liberec v soutěži končí

Hokejisté Hradce Králové stvrdili postup do vyřazovací části Ligy mistrů na závěr základní skupiny H vysokým vítězstvím nad Štýrským Hradcem 7:1. Debakl rakouského celku se zrodil ve třetí třetině, kterou domácí vyhráli 5:0. Naopak v utkání skupiny C prohrál Liberec doma s Augsburgem 2:3 a s Ligou mistrů se loučí.

Hradec Králové (Aktualizováno: 22:22 16. 10. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté Hradce Králové slaví gól do sítě soupeře

Hokejisté Hradce Králové slaví gól do sítě soupeře | Zdroj: Profimedia

Postup zajistila Východočechům už úterní výhra obhájce prvenství Frölundy. Švédský tým vyhrál v Cardiffu jasně 9:2, díky čemuž mohli ve středu trenéři Mountfieldu v konfrontaci s posledním týmem tabulky dopřát řadě opor volno.

Hokejisté Plzně otočili v Lize mistrů odvetu s Zugem, Třinec na Lausanne nestačil a končí

Domácí měli dobrý nástup a Perret ho v šesté minutě potvrdil vedoucí brankou. Ve 28. minutě sice vyrovnal King, ale to bylo ze strany hostů všechno. Ještě do druhé přestávky vrátil Hradci Králové vedení Vincour.

Ve třetím dějství už se hrálo podle not domácích hokejistů. Na střely mezi tyče ho vyhráli málo vídaným rozdílem 25:2 a oslavili ještě pět gólů. Postupně se trefili Paulovič, jenž v utkání zaznamenal i dvě asistence, Bičevskis, Kubík, Chalupa a Radovan Pavlík.

Hokejová Liga mistrů - skupina H:

Štýrský Hradec - Mountfield Hradec Králové 7:1 (1:0, 1:1, 5:0)
Branky a nahrávky: 6. Perret (Paulovič), 34. Vincour (Cingel), 45. Paulovič (Vincour), 49. Bičevskis (Miškář), 55. Kubík (M. Chalupa), 57. M. Chalupa (Čáp, Paulovič), 59. R. Pavlík (Cingel) - 28. King (Setzinger, Yellow Horn). Rozhodčí: Smetana (Rak.), Šír - Kis, D. Klouček (všichni ČR). Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. Diváci: 2569.

Sestava Hradce Králové: Š. Lukeš - Čáp, R. Pilař, Šalda, Allen, Gaspar, Nedomlel - Poppel, Bičevskis, Miškář - Vincour, Cingel, R. Pavlík - Paulovič, Kevin Klíma, Perret - Jergl, Kubík, M. Chalupa. Trenéři: T. Martinec, Krátoška a P. Svoboda.

HUGE win for @Mountfield HK! See you in the Playoffs 😉

#ChampionsGoBeyond

19:25 – 16. 10. 2019

1 5

Hokejová Liga mistrů - skupina C:

Bílí Tygři Liberec - Augsburger Panther 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 7. L. Hudáček (Birner, Bulíř), 20. L. Hudáček (Bulíř, J. Vlach) - 3. McNeill, 35. Sezemsky (LeBlanc, Valentine), 59. Fraser. Rozhodčí: Jefremov (Kaz.), Kika - Hynek, Špůr (všichni ČR). Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. Diváci: 5733.

Sestava Liberce: Schwarz - Šmíd, Hanousek, Derner, Havlín, Knot, Kolmann - L. Hudáček, Bulíř, Birner - Lenc, Filippi, Marosz - Ordoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Zachar, A. Musil, J. Vlach. Trenéři: Augusta a Jiří Kudrna.

A great game and top atmosphere, but it's @Augsburger Panther who get the result they need to move on! #ChampionsGoBeyond

22:04 – 16. 10. 2019