Hokejová tragédie v Anglii. Po zásahu bruslí do krku zemřel devětadvacetiletý útočník Johnson

Na následky vážného zranění ze sobotního zápasu britského ligového poháru mezi Nottinghamem Panthers a Sheffieldem Steelers v nemocnici zemřel devětadvacetiletý americký útočník Adam Johnson. O jeho úmrtí v neděli informoval britský klub.

Sheffield Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Někdejší hráč Pittsburghu Penguins podlehl

Někdejší hráč Pittsburghu Penguins podlehl | Foto: Randy Litzinger/Icon Sportswire | Zdroj: ČTK / AP

Bývalého hráče NHL Adama Johnsona v zápase zasáhl bruslí do krku jeden ze soupeřů a utkání bylo předčasně ukončeno. Během noci následkům hrozivého zranění podlehl.

„Rodině a pozůstalým chceme vyjádřit hlubokou soustrast. Všichni v klubu jsme z této zprávy zdrcení. Adam byl nejen výjimečným hokejistou, ale i skvělým spoluhráčem a úžasným člověkem, který měl celý život před sebou. Nikdy na něj nezapomeneme,“ stojí v tiskovém prohlášení Nottinghamu Panthers.

Sobotní duel v Sheffieldu sledovalo osm tisíc diváků a z pochopitelných důvodů odcházeli už v průběhu druhé třetiny, kdy se odehrála hororová scéna, ze stadionu velmi smutní a šokováni. V důsledku tragédie odložilo vedení britské ligy všechny nedělní zápasy nejvyšší ostrovní soutěže.

Zkušenosti z NHL

Klub Nottingham Panthers přišel o velkou hvězdu mužstva, protože v sedmi zápasech aktuální sezony nejvyšší britské ligy posbíral sedm bodů. Devětadvacetiletý americký útočník nikdy neprošel draftem NHL, ale ve slavné lize si zahrál. Mezi lety 2018 až 2020 naskočil za Pittsburgh Penguins ve třinácti zápasech. Kromě toho má zkušenosti i s elitními soutěžemi ve Švédsku a Německu.

Tým na síti X (dříve Twitter) uvedl: „Panteři vyjadřují soustrast a myslí na Adamovu rodinu, jeho partnerku a všechny jeho přátele v této extrémně těžké době. Všichni v klubu, včetně hráčů, zaměstnanců, managementu a vlastníků, jsou kvůli zprávě o Adamově smrti zdrcení.“

rej Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme