Kladno opustily opory, cílem je přesto návrat do extraligy. Jágr smlouvu zatím nepodepsal

V hokejové extralize se ohřáli rok a teď oni budou znovu bojovat. Jenomže v Kladně zatím moc neví, s jakým hráčským kádrem. Hlavní posily si vyhlídly extraligové kluby, a tak zatím budou Rytíři spoléhat minimálně na jednu stálici.

Kladno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér David Čermák | Zdroj: Profimedia

„Smlouvu si ještě nepodepsal, ale já věřím, že bude hrát. Počítám s ním,“ řekl Radiožurnálu kladenský sportovní manažer David Čermák. Teď bude čekat, až majitel Jaromír Jágr podepíše smlouvu sám se sebou jako s hráčem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejové Kladno vstoupí do další sezony s hodně pozměněným kádrem. Více v příspěvku Františka Kuny

Dost jiných hokejistů, kteří hráli za Kladno v minulé sezoně extraligu, už to ale neudělalo a zůstali v nejvyšší soutěži. „Tým se rozpadl. Kluky chápu, udělali si jméno a byl o ně zájem.“

Kladno tak neudrželo třeba gólmana Denise Godlu, který odešel do Litvínova, Sparta ulovila Ladislava Zikmunda a Středočeši budou třeba i bez Jakuba Strnada nebo Tomáše Kauta. Do Kladna se vrátil například Tomáš Pitule, ale při vší úctě budou fanoušci Rytířů očekávat ještě další jména.

Jágrův režim pandemie nezpomalila. Trénoval a prozradil, co bude v jeho připravované knize

Číst článek

„Do obrany budeme chtít znovu dva hráče ze zámoří. Do útoku máme rozjednáno několik posil z Čech. Začínají se nabízet i hráči, o kterých jsme si mysleli, že budou hrát extraligu,“ řekl Čermák.

Navzdory odchodu opor je cíl zase jasný. „Nemůžeme mít jiný cíl, než se vrátit zpátky do extraligy. Vítěz by měl navíc postoupit přímo,“ dodal. Oba návrhy na pokračování příštích sezon počítají s tím, že vítěz první ligy bude mít jistotu nejvyšší soutěže.

František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme