Hokejisté Liberce vyměnili stadiony za supermarkety. V době pandemie pomáhají seniorům

Hokejisté mají v současné době kvůli koronaviru nucené volno, ale v Liberci se nenudí. Hráči se snaží pomáhat kde se dá a tak kromě rozvozu roušek do zdravotnických zařízení vypomáhají také seniorům s nákupy.

Liberec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V těchto dnech chtěli bojovat o extraligový titul, ale stadiony jsou zavřené. Obránce Ronald Knot natáhl ochranné rukavice a s vozíkem se pustil do kličkování mezi regály.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejisté extraligového Liberce vyměnili ledovou plochu za supermarkety a nakupují seniorům

„Je to pro seniory. Jako dobrovolníci se jim snažíme pomoci a vyjít vstříc. Nakupujeme šunku, sýr, pečivo,“ ukazuje seznam nákupu Knot.

Mezi dalšími zákazníky s ním kličkuje i Daniel Špaček, který doufá, že nic nezapomněl. Společně pak nákup naloží do auta a vezou ho těm, kteří ho potřebují.

Hokejisté rozváželi i roušky

„Oslovili jsme sdružení Kontakt, které spolupracuje se seniory a zeptali jsme se jich, jestli nepotřebují pomoc. Společně jsme pak vymysleli tenhle nápad a naši hráči jezdí po supermarketech a rozváží nákupy seniorům,“ říká tiskový mluvčí Bílých Tygrů Martin Kadlec.

Český svaz ledního hokeje extraligovou soutěž kvůli pandemii koronaviru nejprve na dva týdny přerušil a po rozhodnutí vlády později oznámil, že vyřazovací část už se dál hrát nebude a letošní ročník zůstane bez vítěze.

Liberečtí hokejisté v minulých dnech rozváželi i zdravotnický materiál:

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme