Hokejové mistrovství světa proběhne celé v Lotyšsku, obě skupiny se budou hrát v Rize

Mezinárodní hokejová federace IIHF definitivně rozhodla, že letošní mistrovství světa v hokeji uspořádá Lotyšsko. To mělo původně šampionát hostit společně s Běloruskem, ale kvůli napjaté politické situaci v zemi, kterou řídí prezident Alexander Lukašenko, se svátek hokeje odehraje celý v sousedním Lotyšsku. Konat se bude od 21. května do 6. června.

Riga (Aktualizováno: 17:16 2. 2. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká hokejová reprezentace | Zdroj: Reuters

O organizaci se měly původně podělit Minsk a Riga. Kvůli napjaté společensko-politické situaci v Bělorusku po loňském kontroverzním znovuzvolení prezidenta Alexandra Lukašenka a masových protestech se IIHF před dvěma týdny rozhodla spolupořadatelství zemi odebrat.

Smír hokejové federace a Běloruska? Lukašenko vítal Fasela objetím, mistrovství by uspořádal jen v Minsku

Číst článek

O převzetí části MS se poté ucházely Bratislava a dánský Herning, federace ale nakonec vzhledem k pokračující koronavirové pandemii a s ní spojenými omezeními dala přednost konání akce na jednom místě.

Hlavním dějištěm MS bude více než desetitisícová Arena Riga, jež bude hostit základní skupinu B, dvě čtvrtfinále, obě semifinále i zápasy o medaile.

Vedlejší Olympijské sportovní centrum bude upraveno na hokejovou halu s kapacitou 6000 diváků, v níž se budou hrát „minská“ skupina A s českým týmem a také dvě čtvrtfinále.

Hotelová ‚bublina‘

Všech 16 týmů bude během šampionátu bydlet v jednom hotelu. Vzhledem k tomu, že obě zápasová dějiště jsou od sebe vzdálena zhruba 150 metrů, bude moci IIHF zavést v případě potřeby systém „bubliny“.

Na druhou stranu, pokud se koronavirová situace v Lotyšsku zlepší natolik, že budou moci do hlediště diváci, měli by být organizátoři schopni do tří dnů od vládního povolení spustit prodej lístků.

„Rád bych poděkoval našim členům Dánsku a Slovensku za jejich ochotu vzít na sebe v takhle krátkém termínu povinnosti hostitele mistrovství světa,“ uvedl prezident IIHF René Fasel.

„Nakonec ale rada usoudila, že pořádání celého turnaje v jedné zemi nám umožní být flexibilní. Budeme moci zavést systém ‚bubliny‘, ale také budeme moci přivítat fanoušky, pokud to bude bezpečné,“ dodal dlouholetý šéf hokejové federace.

Soupeři českých hokejistů ve skupině A budou Rusko, Švédsko, Švýcarsko, Slovensko, Dánsko, Bělorusko a Británie. Zápasový program šampionátu po změně pořadatele IIHF ještě nezveřejnila.

mim, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme