Šampionát v Minsku a Rize vyvrcholí až v červnu. Kongres potvrdil v čele hokejové federace Fasela

Hokejové mistrovství světa v příštím roce začne až 21. května a finálový zápas se odehraje 6. června. Změnu termínu v pondělí oficiálně potvrdila Mezinárodní hokejová federace (IIHF) po kongresu, který se kvůli koronavirovým omezením poprvé konal virtuálně. Hrát se bude podle plánu v Minsku a Rize.

Curych Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Švédové se radují během čtvrtfinálového utkání proti Česku. | Foto: SIMON HASTEGÅRD | Zdroj: Reuters

Delegáti také potvrdili, že v čele IIHF bude i nadále René Fasel, který chtěl letos po 26 letech opustit pozici prezidenta federace. Jeho nástupce měl být zvolen na zářijovém pololetním kongresu v Petrohradu, jenž se ale nakonec v plánované podobě neuskuteční.

Čeští hokejisté odehrají základní skupinu mistrovství světa v Minsku. Čeká je derby se Slováky

Číst článek

Mezi kandidáty na Faselova nástupce byl i Petr Bříza, volby celé rady IIHF budou až na kongresu na podzim roku 2021. Do té doby byl prodloužen mandát i členům všech komisí a voleným funkcionářům. „Další volební období bude pětileté (do roku 2026) a poté se opět vrátíme ke čtyřletému,“ řekl generální sekretář Českého svazu ledního hokeje Martin Urban.

Podle původních plánů měl šampionát začít 7. května. Zástupci IIHF ale již před měsícem s ohledem na opatření proti šíření koronaviru a vývoj zdravotní situace avizovali, že termín turnaje se zřejmě posune.

Čeští hokejisté se představí v základní skupině A v Minsku. V běloruské metropoli se utkají s Ruskem, Švédskem, Švýcarskem, Slovenskem, Dánskem, domácím výběrem a Velkou Británií. Ve skupině B v Rize změří síly Kanada, Finsko, USA, Německo, Lotyšsko, Norsko, Itálie a Kazachstán.

Letošní MS ve Švýcarsku bylo kvůli koronavirové pandemii zrušeno.

Na kongresu IIHF byly oficiálně potvrzeny i termíny MS žen, které se uskuteční v Kanadě od 7. do 17. dubna. V podobném termínu (15. až 25. dubna) se v USA bude hrát šampionát hokejistů do 18 let. V srpnu příštího roku se uskuteční i závěrečné kvalifikační turnaje pro olympiádu v Pekingu, jeden z ženských turnajů se bude na konci měsíce konat v Příbrami.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme