Krejčího gól zajistil Bostonu bod proti rozjetému Columbusu, Pastrňák asistoval

Hokejisté Bostonu prohráli třetí z posledních pěti zápasů. Při porážce 4:5 po prodloužení s Columbusem nepomohly ani 17. gól v sezoně pro Davida Krejčího a asistence Davida Pastrňáka.

Boston Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bostonští Davidové Pastrňák s Krejčím (vpravo)

Davidové Pastrňák a Krejčí si připsali po bodu, prohře Bostonu nezabránili (archivní foto) | Zdroj: Reuters

Columbus vyhrál osmý zápas v řadě a aktuálně se pyšní nejdelší vítěznou sérií v celé soutěži, výhra 5:4 v prodloužení na ledě Bostonu ho v tabulce Východní konference dotáhla na šesté místo. Boston i po třetí porážce za posledních deset dní zůstává druhý.

Chtěl jsem volno a klid na tribuně, vtipkoval po zápase Jágr. Díky prohře může dál myslet na baráž

Medvědům se přitom podařilo odpovědět na úvodní gól Blue Jackets a ve druhé třetině vedli už 3:1. Pomohl k tomu nejen mladík Ryan Donato, který vstřelil gól při svém debutu v NHL, ale i David Pastrňák, který Marchandovi v přečíslení připravil druhou domácí branku.

"Modrokabátníci" Milano, Vanek a Vanek a Panarin ale zápas okolo druhé přestávky otočili a byli to hráči Bostonu, kdo musel reagovat. Na konci 52. minuty se 21letý Donato s Davidem Krejčím vykombinovali od mantinelu až do střelecké pozice a Krejčí svým 17. gólem v sezoně překonal gólmana Korpisala.

O vítězství Blue Jackets rozhodl po třech minutách prodloužení Cam Atkinson po zápase vyhlášený druhou hvězdou zápasu. Tou první byl Ryan Donato. Nejlepší střelec olympijského turnaje zvládl svůj debut v NHL skvěle, připsal si premiérový gól a dvě asistence.

NHL:

Boston - Columbus 4:5 v prodl. (0:1, 3:1, 1:2 - 0:1)

Branky: 26. Donato, 28. Marchand (Pastrňák), 37. Riley Nash, 52. Krejčí - 5. Jenner, 37. Milano, 46. Vanek, 52. Panarin, 63. Atkinson. Střely na branku: 38:25. Diváci: 17.565. Hvězdy utkání: 1. Donato (Boston), 2. Atkinson (Columbus), 3. Marchand (Boston).

Buffalo - Nashville 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)

Branky: 33. Fisher, 38. R. Johansen, 57. F. Forsberg, 60. Hart. Střely na branku: 35:32. Diváci: 17.507. Hvězdy utkání: 1. Rinne, 2. Fisher, 3. Arvidsson (všichni Nashville).

Arizona - Calgary 5:2 (0:0, 2:2, 3:0)

Branky: 38. a 60. Domi, 57. a 59. Ekman-Larsson, 26. Pánik - 30. D. Hamilton, 36. Monahan. Střely na branku: 30:44. Diváci: 13.288. Hvězdy utkání: 1. Ekman-Larsson, 2. Raanta, 3. Domi (všichni Arizona).

Minnesota - Los Angeles 3:4 v prodl. (0:1, 2:1, 1:1 - 0:1)

Branky: 33. Parise, 40. E. Staal, 58. J. Eriksson Ek - 27. a 65. Carter, 19. T. Pearson, 60. D. Brown. Střely na branku: 27:30. Diváci: 19.081. Hvězdy utkání: 1. Doughty, 2. Carter (oba Los Angeles), 3. E. Staal.

Montreal - Florida 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Branky: 19. Ekblad, 47. Barkov. Střely na branku: 28:40. Diváci: 21.302. Hvězdy utkání: 1. Trocheck, 2. Barkov (oba Florida), 3. Niemi (Montreal).

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít