Hattrick za sedm a půl minuty. David Pastrňák zařídil velký obrat Bostonu

David Pastrňák vstřelil v NHL svůj první hattrick. Během sedmi a půl minuty třetí třetiny výrazně pomohl otočit zápas proti Carolině z 1:4 na 6:4 pro Boston. Přidal i jednu asistenci, stejně jako David Krejčí.

Carolina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Pastrňák vstřelil svůj první hattrick v NHL

David Pastrňák vstřelil svůj první hattrick v NHL | Foto: James Guillory-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Deset minut před koncem prohrávali Boston Bruins na ledě Caroliny 1:4, David Pastrňák sice měl na kontě krásnou přihrávku zpoza branky u prvního gólu zápasu, ale také potrestané vyloučení a hrubou chybu u čtvrtého gólu Hurricanes, přesto byl nakonec hlavním hrdinou večera.

Krejčí s Pastrňákem dali tři góly, Mrázek zářil při výhře Philadelphie

„Byl to bláznivý zápas, prohrávali jsme a neměli moc energie. Pak se podařilo snížit, to nás nakoplo,“ řekl David Pastrňák po zápase a vítězství 6:4.

Energií hýřil především rodák z Havířova. Bruins po zranění Kruga a Cháry odehráli třetí třetinu zápasu na čtyři obránce, ale řádili v útočném pásmu.

Přesně v polovině poslední dvacetiminutovky snížil Grzelcyk, o necelou minutu později Pastrňák vstřelil kontaktní gól přesnou ranou zápěstím pod břevno a chvíli po rozehrávce ujel David Krejčí a připravil Heinenovi vyrovnání, to vše během minuty a 17 sekund.

Opaření Hurricanes se na chvíli vzpamatovali, ale čtyři minuty před koncem nabídl Faulk vyhozením přes plexisklo Medvědům přesilovku, Pastrňák se v početní výhodě dostal do střelecké pozice, propálil gólmana Warda podruhé a otočil zápas.

Třetí branku si vybojoval při power play Caroliny. Od červené čáry trefil prázdnou branku a ze sektoru, kde se shromáždili fanoušci z Bostonu, začaly na led létat čepice. David Pastrňák právě vstřelil svůj první hattrick v NHL.

Po zápase byl 21letý útočník vyhlášen hlavní hvězdou zápasu, celkem už má v sezoně na kontě 27 gólů a podílí se na třetí nejlepší ofenzivě v celé soutěži. Svůj premiérový hattrick vstřelil během sedmi minut a 26 sekund.

Střelecky se prosadil i Faksa, který prvním gólem po 19 zápasech poslal Dallas na ledě Montrealu do vedení. Čtyřiadvacetiletý centr tečoval před brankářem Anttim Niemim tvrdý projektil beka Grega Pateryna, jenže Canadiens otočili zápas na konečných 4:2.

NHL:

Carolina - Boston 4:6 (0:1, 3:0, 1:5)

Branky: 23. Aho, 33. Teräväinen, 39. J. Williams, 41. B. McGinn - 52., 57. a 59. Pastrňák, 20. Marchand (Pastrňák), 51. Grzelcyk, 52. Heinen (Krejčí). Střely na branku: 33:34. Diváci: 13.081. Hvězdy zápasu: 1. Pastrňák (Boston), 2. Aho (Carolina), 3. Marchand (Boston).

Montreal - Dallas 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Branky: 17. a 29. Lehkonen, 30. Gallagher, 50. Ščerbak - 12. Faksa, 39. Jamie Benn. Střely na branku: 26:38. Diváci: 21.302. Hvězdy zápasu: 1. Lehkonen, 2. Drouin, 3. Deslauriers (všichni Montreal).

Tampa Bay - Ottawa 4:7 (1:3, 2:3, 1:1)

Branky: 5., 23. a 37. J.T. Miller, 53. McDonagh - 34. a 44. Hoffman, 8. Pääjärvi, 11. Dzingel, 12. Pyatt, 28. Gáborík, 39. E. Karlsson. Střely na branku: 46:33. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. J.T. Miller (Tampa), 2. Hoffman, 3. Dzingel (oba Ottawa).

Arizona - Los Angeles 4:3 po sam. nájezdech (2:0, 1:1, 0:2 - 0:0)

Branky: 6. Keller, 16. Cousins, 31. Dvorak, rozhodující sam. nájezd Goligoski - 53. a 58. Carter, 31. T. Pearson. Střely na branku: 29:37. Diváci: 11.346. Hvězdy zápasu: 1. Goligoski, 2. Keller, 3. Hill (všichni Arizona).

Minnesota - Colorado 1:5 (0:1, 1:1, 1:3)

Branky: 34. M. Koivu - 17. a 54. Compher, 35. Zadorov, 41. MacKinnon, 59. Jost. Střely na branku: 34:22. Diváci: 19.171. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov, 2. Compher (oba Colorado), 3. M. Koivu (Minnesota).

Calgary - Edmonton 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka: 26. J. Gaudreau. Střely na branku: 32:28. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. M. Smith (Calgary), 2. Talbot (Edmonton), 3. Backlund (Calgary).

Nashville - Winnipeg 3:1 (3:0, 0:0, 0:1)

Branky: 3. Fiala, 9. A. Watson, 9. Arvidsson - 42. Connor. Střely na branku: 45:33. Diváci: 17.534. Hvězdy zápasu: 1. A. Watson, 2. R. Ellis, 3. Rinne (všichni Nashville).

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít